Poprzedni artykuł: Włosy w kolorze płatków śniadaniowych? Wyglądają niezwykle... apetyczn... Następny artykuł: Botaniczne włosy - oryginalna koloryzacja, którą pokochają wszystkie r...

Niedbały kucyk z maksymalną objętością? Jeśli masz cienkie włosy, to fryzura właśnie dla ciebie!

Fryzury, , tagi: fryzura kucyk
Messy ponytail to fryzura nie tylko na plażę i kawę z przyjaciółkami, ale również na randkę... :) Jak ją zrobić?

Stworzenie efektu nonszalanckiego upięcia jest czasami o wiele trudniejsze niż wykonanie skomplikowanej fryzury. Ale bez obaw, messy ponytail to nic innego jak kucyk z artystycznym nieładem, który wygląda tak, jakby robił go najlepszy stylista fryzur na świecie. 

Jak zrobić fryzurę messy ponytail?

Judy McGuinness, stylistka fryzur w salonie Mizu w Nowym Jorku pokazała, jak w kilku prostych krokach wykonać upięcie na miarę gwiazdy Hollywood. Dość kluczowe dla osiągnięcia efektu nieładu podczas wiązania kucyka, jest praca na włosach, które umyłaś dzień wcześniej. Dzięki temu nie są one idealnie wygładzone, a delikatnie uniesione. Nawet jeżeli odstają w każdą stronę, to nic nie szkodzi.

Jeśli zależy ci na delikatnych falach lub lokach, to właśnie tego drugiego dnia jest idealny moment, aby takie wykonać za pomocą odpowiedniej lokówki lub karbownicy. Tak, zgadza się - karbowane włosy wracają do łask! :) Po nawinięciu kilku pasm na urządzenie, nie zapomnij ich później spryskać produktem z solą morską, a następnie delikatnie pougniatać, aby nadać dodatkowej sprężystości. 

Kolejnym krokiem jest niedbałe zebranie wszystkich włosów do góry i związanie ich dość wysoko (ale nie na czubku głowy). Musisz znaleźć optymalny punkt, w którym zauważysz, że kucyk najlepiej do ciebie pasuje. Pamiętaj tylko, aby nie robić tego zbyt mocno, bo uszkodzisz włosy i nabawisz się bólu głowy.

Nawet jeśli nie udało ci się złapać wszystkich włosków, nic nie szkodzi. Nie musisz tego poprawiać. Im większy nieład osiągniesz przez przypadek, tym lepiej. Teraz weź pasmo z kucyka, o szerokości mniej więcej dwóch centymetrów i owiń nim gumkę. Końcówkę zepnij wsuwką, aby skutecznie przez cały dzień zakrywała wiązanie. 

Czas na ostatnie szlify! Patrząc w lustro, powyciągaj delikatnie włosy z gumki. Nadasz w ten sposób fryzurze objętości. To sztuczka, która zadziała również w przypadku cienkich włosów. Na koniec spryskaj fryzurę lakierem do włosów.

Te poniżej zapewnią ci całodziennie utrwalenie:

Masz wątpliwości co do upięcia messy ponytail? Zajrzyj do naszej galerii i zobacz tę nonszalancką fryzurę. My zakochałyśmy się w niej natychmiast! :) A jeśli uda ci się wykonać kucyka z artystycznym nieładem, nie zapomnij nam go pokazać w Lookach Wizażanek.

Oto sprawdzone szampony do włosów:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 18:50

Zobacz także

Nasze propozycje