Poprzedni artykuł: Natasza Urbańska ma nową fryzurę, a fani porównują ją do Rozenek-Majda... Następny artykuł: Takie grzywki nosiłyśmy... 20 lat temu. Nowa wersja was zachwyci!

Fryzjerka dokonała niemożliwego! Zamieniła zniszczone niebieskie włosy w czekoladowe cudo

Ten czekoladowo-różowy balayage to najpiękniejsza koloryzacja na jesień, jaką widziałyśmy. Tym bardziej, że powstała w wyniku spektakularnej przemiany.

Rebecca Taylor to znana w Los Angeles fryzjerka, która uwielbia farbowanie żywymi kolorami. Jej Instagram wręcz kipi od neonowych włosów. Nie bez powodu obserwuje ją już prawie 600 tysięcy osób. Ostatnio dokonała wręcz nieprawdopodobnej metamorfozy na włosach jednej ze swoich klientek. 

Jak uratować spalone rozjaśnianiem włosy?

W gronie naszych znajomych nie brakuje kobiet, którym fryzjer dosłownie zniszczył włosy - czy to cięciem, czy koloryzacją. Ale o ile za mocno obcięte włosy w końcu odrosną, o tyle te spalone rozjaśnianiem będą się baaardzo długo regenerowały. Jak uratować tak dramatyczną sytuację? Rebecca Taylor była zmuszona nie tylko obciąć włosy klientce, ale również drastycznie zmienić ich kolor.

Blogerka Michelle Dee przez kilka miesięcy nosiła niebieskie włosy. Uzyskanie takiego koloru wymaga najpierw mocnego rozjaśnienia, a dopiero później nałożenia właściwego koloru. Będzie tym bardziej intensywny, im bardziej białe będą pasma. Niestety późniejsza pielęgnacja wcale nie należy do najłatwiejszych. Po takim zabiegu pasma są wysokoporowate, a więc bardzo podatne na zniszczenia - tracą nawilżenie, puszą się i bardzo szybko rozdwajają oraz łamią. 

Problem Dee był o tyle złożony, że polegał nie tylko na uratowaniu spalonych koloryzacją włosów. Fryzjerka musiała również zdjąć jej doczepy, który zbiły się przy czubku głowy w jeden wielki kołtun. Jedynym rozwiązaniem było drastyczne cięcie oraz zmiana koloru na zdecydowanie bardziej naturalny. Chodziło o uzyskanie takiego odcienia, aby był zbliżony do koloru odrostów. Mimo że zabiegi zostały rozłożone na dwa dni, blogerka spędziła w salonie łącznie aż 16 godzin

Dee przesłała mi zdjęcia balejaży, które najbardziej się jej podobają. Odrost był ciemniejszy, a pasemka były dosłownie o ton jaśniejsze. Nigdy nie obiecałem, że uda nam się osiągnąć taki efekt podczas jednej sesji, ale wyjaśniłam, jak będzie wyglądał cały proces przemiany. Kolor, który finalnie uzyskałyśmy był na drugim miejscu. Pierwsze zajmuje oczywiście kondycja pasm. Przygotowałam Dee również na możliwe cięcie, ponieważ końcówki były bardzo zniszczone. Skończyło się na pięciu centymetrach - opowiedziała Rebecca Taylor.

Naprawienie takiej włosowej katastrofy może potrwać nawet kilka dni. Ostateczny efekt zależy od kondycji włosów, rodzaju usuwanego barwnika oraz rodzaj produktu, który został użyty do pierwotnej koloryzacji.

Aby doprowadzić niebieskie włosy klientki do bardziej naturalnego wyglądu, Taylor użyła różowego szamponu zmieszanego z szamponem Sexy Hair Detox, aby zneutralizować niebieskie pigmenty. Następnie rozjaśniła włosy Dee, pozostawiając je odrobinę nietknięte przy skórze głowy, aby blogerka nie musiała męczyć się z odrostem. Gdy udało jej się zdjąć niebieski pigment, fryzjerka nałożyła na włosy brązową farbę z różowymi tonami. Powyżej możecie zobaczyć efekt końcowy - naszym zdaniem jest naprawdę udany! :) 

Miałyście kiedyś podobną sytuację? Mamy nadzieję, że nam się coś takiego nie przytrafi...

Zdjęcie główne: Instagram.com/rebeccataylorhair

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 23:10

Zobacz także

Nasze propozycje