Poprzedni artykuł: Koloryzacja saturn, to bardziej awangardowa wersja ombre. Już ją kocha... Następny artykuł: Honorata Skarbek już tak nie wygląda! Zobaczcie jej krótką fryzurę

Ból, depresja i największy koszmar włosowy... Po wizycie u fryzjera ta 16-latka jest nie do poznania!

Fryzury, , tagi: metamorfozy fryzur, depresja
Rozczesanie tak splątanych włosów było niemożliwe. Jedynym ratunkiem dla tej młodej dziewczyny była drastyczna metamorfoza fryzury.

Kayley Olsson to stylistka fryzur z Waterloo w stanie Iowa (Stany Zjednoczone). Niedawno przyznała, że w całej swojej karierze nie miała tak trudnej klientki. Zweryfikowałao to nie tylko jej umiejętności fryzjerskie, ale również podejście do ludzi.

I to wcale nie dlatego, że klientka była kapryśna i wybredna. Olsson musiała zająć się włosami 16-letniej dziewczyny, która cierpi na depresję. Nastolatka miała tylko jedno życzenie - chciała wyglądać pięknie na szkolnym zdjęciu.

Źródło: Facebook

Jak depresja wpływa na ludzi?

Kayley opisała całą historię na swoim Facebooku. W poście pojawiło się również zdjęcie przed i po metamorfozie dziewczyny. Historia 16-latki stała się szybko bardzo popularna. Viralowo rozprzestrzeniła się w sieci i teraz rozpisuje się o niej wiele zagranicznych portali urodowych. Od zeszłego tygodnia post zykał ponad 75 tysięcu udostępnień, 10 tysięcy komentarzy oraz niemal 200 tysięcy polubień

W komentarzach pojawiło się wiele podobnych historii. Ludzie zaczęli się dzielić tym, jak walczą z depresją. Pisali z czym najbardziej sobie nie radzą i jak bardzo społeczeństwo ich nie rozumie. Inni zachwycali się tym, co Kayley uczyniła z włosami cierpiącej na depresję nastolatki: "Dziękuję ci za to, że traktowałaś tę młodę dziewczynę z miłością oraz szacunkiem. Wygląda przepięknie. To wszystko dzięki twojej uprzejmości i otwartemu sercu. Niech Bóg cię zawsze błogoławi" - napisała jedna z internautek.

A co dokładnie Kayley napisała w poście?

Dzisiaj miałam jeden z najtrudniejszych przypadków w całej mojej karierze. Moja klientka pozostanie anonimowa. To 16-letnia dziewczyna, która już od kilku lat zmaga się z depresją. Dotarła do punktu, z którego nie potrafiła się podnieść. Czuła się tak bezwartościowa, że nie była w stanie nawet uczesać włosów. Powiedziała mi, że z łóżka wstaje tylko wtedy, kiedy musi skorzystać z toalety. Za kilka tygodni wraca do szkoły, ale to dzisiaj robione są pamiątkowe zdjęcia szkolne. Kiedy weszła do salonu, powiedziała, że chce pozbyć się włosów, bo nie potrafi znieść bólu podczas rozczesywania ich. Przysięgam, to złamało mi serce. Próbowaliśmy wszystkiego, aby ściąć jak najmniej - zaczęła opisywać historię stylistka.

Później na szczęście było już tylko lepiej. Olsson wyjaśniła, że poświęciła 13 godzin na to, aby z pozlepianych w ogromny kołtun włosów uczynić cudo. 

Po spędzeniu ośmiu godzin wczoraj i pięciu godzin dzisiaj, wreszcie sprawiliśmy, że tak piękna dziewczyna znowu zaczęła się uśmiechać i jest tego warta. Zanim wyszła, powiedziała do mnie, że "wreszcie będzie mogła uśmiechnąć się do szkolnego zdjęcia. Sprawiłaś, że znowu czuję się jak dawna ja" - kontynuowała Olsson.

Ale to jeszcze nie wszystko. Kayley Olsson ma również ważne przesłanie, szczególnie dla rodziców tak młodych osób jak jej nastoletnia klientka.

Chcę, żeby to była lekcja dla ludzi. ZDROWIE PSYCHICZNE wpływa na ludzi na całym świecie i w każdym wieku. RODZICE - bierzcie to na poważnie, nie odrzucajcie dzieci i nie mówcie im, że mają zrobić coś, czego nie są w stanie. DZIECKO NIGDY NIE POWINNO czuć się bezwartościowe nawet z tak błahego powodu, jakim jest rozczesywanie włosów.

Metamorfoza podczas depresji

A jak wyglądała przed i po 16-latka? Aż trudno uwierzyć, że to włosy tej samej osoby...

Nie jest to pierwszy przypadek osoby cierpiącej na depresję, która ratunku szukała u stylisty fryzur. Podobna historia przytrafiła się Kate Langman. Walczyła z włosami kobiety, która przez pół roku nie myła ich i nie czesała... Chyba nietrudno się domyślić, jak po sześciu miesiącach wyglądały kosmyki tej biednej kobiety. A o tym, że temat depresji wciąż wraca i nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na nią choruje, świadczy również specjalny wątek na naszym wizażowym forum

Zdjęcie główne: Facebook

Zapisz

Masz problem z rozczesaniem włosów? Przetestuj te kosmetyki:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:11

Zobacz także

Nasze propozycje