Poprzedni artykuł: Julia Wieniawa zmieniła kolor włosów! Fani zachwyceni jej metamorfozą Następny artykuł: Co za zmiana fryzury! Odmieniona Kasia Cichopek pochwaliła się kolejną...

Z obrzydliwie żółtych włosów z odrostem zrobiła prawdziwe cudo!

Żółte, zniszczone, z megaodrostem... Wystarczy spojrzeć na te zdjęcia, aby przekonać się, że nawet największą włosową tragedię da się uratować :).

Żółte włosy to znienawidzony problem blondynek. W wielu przypadkach rozjaśnianie kończy się fryzura w kolorze jajecznicy. Dzięki Lynn Ouellette jej klientka Carol wreszcie mogła wyjść z salonu z podniesioną głową. Ta spektakularna metamorfoza włosowa sprawiła, że przestała wstydzić się swoich włosów i... wieku

Metamorfoza zniszczonych farbowaniem włosów

Caroll nienawidziła swojego naturalnego koloru włosów oraz coraz większej ilości siwych włosów. Zanim trafiła do salonu na Florydzie, co sześć tygodni zmieniała ich odcień. Przez tak częsty oraz ingerujący w strukturę pasm zabieg, zupełnie je zniszczyła. Zaczęły się bardzo puszyć, elektryzować. Straciły blask i gładkość.

– Kiedy poznałam Carol, powiedziała mi, że chciałaby się przefarbować na siwo. Na kilka dni przed umówioną wizytą wysłała mi przykładowe zdjęcie koloryzacji, która jej się podoba i zapytała, czy mogę zrobić jej coś podobnego. Ale proces tworzenia tej fryzury był naprawdę bardzo trudny... - powiedziała fryzjerka w rozmowie z serwisem allure.com.

Ouellette opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie Carol przed i po metamorfozie. Aż trudno uwierzyć, że na zdjęciach jest ta sama kobieta. Włosy wyglądają zupełnie inaczej. Ale jak sama przyznała osiągnięcie tego efektu wymagało sporej pracy. Niezdyscyplinowane włosy w żółtym kolorze zaczynały mieszać się już z odrostem, co nie ułatwiło pracy. Była to jednak ostatnia szansa dla zmęczonych wielokrotnym rozjaśnianiem pasm.

– Poinformowałam klientkę o wszystkich możliwych niepowodzeniach związanych z kolejną koloryzacją. Carol zaakceptowała ryzyko i pozwoliła mi działać w pełni świadoma tego, co ewentualnie może się stać z jej włosami. Powiedziała, że się nie martwi i że wierzy w moje umiejętności - zdradziła Lynn. 

Metamorfoza zajęła aż sześć godzin. Stylistka zdecydowała, że będzie pracować na bardzo delikatnych rozjaśniaczach i farbach, które koloryzują włosy, ale nie dają permanentnego efektu. Najtrudniejsze było osiągnięcie srebrzystego koloru na włosach z ciemnych odrostem. Kiedy po zmyciu farby okazało się, że odcień jest odpowiedni, Lynn użyła jeszcze srebrzystego tonera z fioletowymi pigmentami

Efekt? Robi ogromne wrażenie!

Zdjęcie: Screen z Instagram.com/theconfidentcolorist

Zdjęcie główne: Instagram.com/theconfidentcolorist

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 05:43

Zobacz także

Nasze propozycje