Poprzedni artykuł: Kasia Glinka zaszalała z fryzurą i... jest nie do poznania! Następny artykuł: Ten napój sprawi, że Twoje włosy zaczną rosnąć jak szalone!

Prawda czy fałsz? 6 przesądów o farbowaniu włosów

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów
Myjesz włosy przed farbowaniem? Chodzisz na basen po wizycie u fryzjera? Zobacz, które z zasad dotyczących farbowanie włosów to prawda, a które to tylko powtarzane od lat mity.

Farbowanie niszczy włosy

Tak, jeśli zmieniasz kolor z kruczoczarnego na platynę. Zmieniając kolor na ciemniejszy, optycznie zwiększasz objętość włosa. Stosując delikatne szampony koloryzujące, nie tylko nie niszczysz włosów, ale dodatkowo je nawilżasz. Jeśli planujesz radykalną zmianę (np. z blond na modny dyniowy kolor), poradź się jednak kolorystki w salonie, która nie tylko dobierze odpowiednią farbę, ale także kurację odbudowującą strukturę włosa po farbowaniu. O dziwo, najbardziej niebezpieczne są pasemka, które osłabiają włosy o 20 procent. Jeśli więc decydujesz się na taką formę rozjaśnienia, pamiętaj o intensywnym nawilżaniu włosa. 

Nieumyte włosy lepiej absorbują farbę

I tak, i nie. Jeśli chcesz farbować włosy zaraz po myciu, a masz wrażliwą skórę, ryzykujesz podrażnieniem. Nie przejmuj się tym, jeśli używasz farby zmywalnej, która działa zdecydowanie mniej inwazyjnie niż ta permanentna. Twoja siwizna wymaga dokładnego pokrycia? Powstrzymaj się z myciem włosów na dwa dni przed farbowaniem. Jeśli nałożysz kolor zaraz po myciu, może się okazać, że farba wejdzie w niepożądaną reakcję z szamponem czy odżywką, zmieniając efekty swojego działania. Najwięcej podrażnień ryzykujesz tleniąc włosy. Przed tak radykalną zmianą koloru, wytrzymaj więc bez mycia włosów kilka dni. 

Farbowanych włosów nie można prostować ani kręcić

A dlaczego nie? Oczywiście pamiętaj, że farbowane włosy mogą się łatwiej wysuszać, więc ze szczególną troską trzeba podchodzić do nich przed stylizacją. Zanim wystawisz je na działanie 270 stopni Celsjusza, użyj produktu nawilżającego stworzonego specjalnie z myślą o farbowanych włosach.

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na produkty do włosów farbowanych

To prawda, że maski, odżywki i szampony do włosów farbowanych są odrobinę droższe. Ale warto w nie zainwestować, bo dzięki nim oszczędzisz na wizytach u kolorystki. Ale te produkty nie tylko chronią kolor, ale także skutecznie odbudowują strukturę włosa, wnikając w nią głęboko i nawilżając mocniej niż normalne kosmetyki. 

Nie można farbować włosów w ciąży

Ryzykiem dla kobiet w ciąży jest wdychanie amoniaku podczas farbowania. To, że wnika on przez skórę, nie stanowi zagrożenia. Jeśli masz jednak obawy przed farbą z amoniakiem, zastosuj tę, która tej substancji nie zawiera albo przerzuć się na dziewięć miesięcy na naturalną hennę. 

Włosy można myć zaraz po farbowaniu

Lepiej nie wchodź pod prysznic przez dobę po farbowaniu, a basenu unikaj przez dwa tygodnie, bo chlor „wyżera” kolor, więc będziesz musiała umówić się do fryzjera szybciej niż za standardowe 6 tygodni.

Farby do domowej koloryzacji

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 09:12

Zobacz także

Nasze propozycje