Poprzedni artykuł: Botoks na włosy - co powinnaś o nim wiedzieć? Następny artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły szampon i odżywkę Dove Regenerate Nouri...

Moda na trwałą ondulację powróci? Kręcone włosy podbijają czerwony dywan

Kręcone włosy święciły triumfy głównie w latach 70. i 80. Później, w obawie o kondycję włosów, kobiety zaczęły odchodzić od trwałej i korzystać z kosmetyków i urządzeń do stylizacji. Wygląda na to, że historia zatoczy koło i niebawem przestaniemy pytać w salonach o trwałe prostowanie włosów, w zamian za to prosząc o stworzenie seksownych loków na dłużej niż jeden wieczór.

Przez wiele lat szczytem marzeń były idealnie proste, gładkie włosy. Z czasem na czerwonym dywanie palmę pierwszeństwa zaczęły dzierżyć tzw. hollywoodzkie fale, czyli lekko pofalowane, eleganckie fryzury do ramion lub za ramiona.

Czytaj też:  Najlepsze kosmetyki do podkreślania loków

Długo zachwycałyśmy się również gustownymi kokami i warkoczami. Czyżbyśmy znalazły teraz nowy obiekt westchnień? Owszem – w czerwcu najwięcej emocji wzbudziły kręcone włosy wyglądające jak po trwałej ondulacji.

Blake Lively. Fot. ONS

Przedsmakiem nowej mody była fryzura, w której Fearne Cotton pojawiła się podczas czerwcowej gali Glamour Women of the Year 2016. Piękne blond loki sięgające za ramiona okazały się zwiastunem nadchodzących przemian w kategorii modnych fryzur. Już wtedy fryzjer prezenterki Paul Percival stwierdził, że obserwujemy właśnie narodziny nowego trendu, a w zasadzie odrodzenie trendu z lat 80.

Fearne Cotton. Fot. ONS

Paul Percival wiedział, co mówi, bo niebawem loki zafundowały sobie kolejne bywalczynie czerwonego dywanu. Na Instagramie w lokach pokazały się m.in. Jenna Dewan Tatum, Gigi Hadid oraz brazylijska blogerka Helena Bordon, notabene uznana za jedną z 20 najbardziej wpływowych blogerek na świecie 2016 roku.

 Gigi Hadid. Fot. Instagram

Od kilku dni furorę robi jednak fryzura Blake Lively, która w długich kręconych włosach wyglądała lepiej nawet od Sarah Jessica Parker w roli Carrie Bradshaw.

Czytaj też:  Karbowane włosy powrócą do łask?

Jak przyznała redakcji „Cosmopolitan” stylistka fryzur Rod Ortega, kręcone włosy aktorki nie były efektem trwałej, ale zastosowania lokówki. Korzystając z przyzwoitego kosmetyku termoochronnego i dobrego lakieru utrwalającego można jak widać wyczarować prawdziwe cuda.

 Helena Bordon. Fot. Instagram

Ostatni zachwyt nad kręconymi włosami pozwala przypuszczać, że w salonach fryzjerskich można spodziewać się coraz więcej zapytań o trwałą. Chociaż trwała ondulacja może nas odpychać, seksowne loki są wprost idealne na specjalne okazje. Co więcej, nowoczesna wersja fryzjerskiego zabiegu nie jest już tak szkodliwa jak w latach 80. Nie zdziwmy się więc, jeśli widok kręconych włosów na czerwonym dywanie będzie coraz częstszy.

Jenna Dewan Tatum. Fot. Instagram

Fot. ONS/Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2020, 14:08

Nasze propozycje