Poprzedni artykuł: Tak taniej szczotki do prostowania włosów nie widziałyśmy. Kupicie ją... Następny artykuł: Natasza Urbańska ma nową fryzurę, a fani porównują ją do Rozenek-Majda...

Tę fryzurę kochano w latach 90. Jej nowa wersja pasuje do każdego kształtu twarzy!

Fryzury, , tagi: krótka fryzura, trendy 2018
Kiedyś tę fryzurę nosiła Jennifer Aniston i bliźniaczki Olsen, teraz kochają ją Milly Bobby Brown oraz inne gwiazdy. Dodaje dziewczęcego uroku i odejmuje lat!

Największą zaletą loba jest jego wszechstronność - to tak plastyczny rodzaj cięcia, że można zrobić z nim naprawdę wszystko. Włosy mogą być supergładkie, lekko falowane jak po wyjściu z morza, kręcone albo delikatnie wywinięte. I właśnie ten ostatni sposób czesania preferowały niegdyś gwiazdy Hollywood.

Zdjęcia: East News, Ons.pl

Końcówki włosów wywijano na szczotkę albo do wewnątrz, albo na zewnątrz, co dawało wrażenie lekkości. Po wielu latach mamy nowoczesną wersję flippy loba - bo tak właśnie nazywa się ta fryzura. Jak wygląda?

Nowoczesny flippy lob według gwiazd

Mary-Kate i Ashley Olsen wywiały końcówki włosów, a Jennifer Aniston zawijała je do wewnątrz. Tej jesieni stawiamy jednak na jeszcze bardziej dziewczęcy akcent. Styl retro miesza się z nowoczesnym. Świeże spojrzenie na loba sprawia, że wygląda bardzo stylowo, ale jednocześnie dziewczęco i odmładzająco. Włosy można zaczesywać bardziej na bok lub zostawić przedziałek po środku.

Zdjęcia: Ons.pl

Podobnie jak sam lob, styl flippy jest korzystny dla każdego kształtu twarzy. Ogólny kształt fryzury zostaje zachowany, ale poszczególne pasma muszą zostać nieco inaczej obcięte, aby podkreślić lub zatuszować na przykład zbyt szeroką szczękę lub zbyt wysokie czoło. Gregory Russell, który zajmuje się stylizowaniem włosów między innymi Chloe Grace Moretz, sugeruje użycie pianki zwiększającej objętość lub spryskanie solą morską końcówek i ugniatanie ich podczas suszenia. 

Ponieważ objętość odgrywa dużą rolę w każdego rodzaju lobie, Russell sugeruje układanie włosów, przechylając głowę na boki (nigdy w dół!). To najlepszy sposób na odbicie ich od nasady. Uwaga - flippy lob wygląda jeszcze lepiej na drugi dzień. Wystarczy kilka psiknięć suchym szamponem, aby odświeżyć fryzurę i możemy cieszyć się nowoczesnym uczesaniem. Pomoże to utrzymać włosy przez cały dzień.

Zdjęcie główne: Ons.pl

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 05:07

Zobacz także

Nasze propozycje