Poprzedni artykuł: Konkurs: wygraj produkty z nowej serii do stylizacji Batiste Stylist! Następny artykuł: Naturalna pielęgnacja, którą pokochają twoje włosy

Bokserskie warkocze – najmodniejsze uczesanie tej wiosny. Jak je wykonać krok po kroku?

Splot, który zaczęto nazywać „bokserskimi warkoczami” spopularyzowały gwiazdy, modelki, a następnie… Instagram. To uczesanie wprost idealne na wiosnę i lato, które prezentuje się bardzo efektownie i wbrew pozorom wcale nie jest trudne do wykonania. Zobaczcie, jak stworzyć taką fryzurę krok po kroku!

Warkocze w najróżniejszej postaci pozostają w trendach już od kilku sezonów. Nosiłyśmy już klasyczne dobierane, kłosy w romantycznym stylu, a także upięcia wykonywane właśnie z warkoczy. Tej wiosny królować będą jednak warkocze w zupełnie odmiennej wersji.

Modne "warkocze bokserki"

Ostatnio coraz większą popularność zdobywa dotychczas rzadko spotykana wersja warkoczy - odrobinę drapieżne, a zarazem niezwykle kobiece tzw. „warkocze bokserki”. Fryzura, jak wskazuje nazwa jest inspirowana upięciami dziewczyn występujących na ringu, ale jak się okazuje sprawdzi się nie tylko podczas uprawiania sportu. Dobrane do odpowiedniej stylizacji warkocze będą idealne także do pracy, a nawet na wieczór.

Gwiazdy w warkoczach

Bokserskie warkocze to fryzura kochana przez gwiazdy. Do wzrostu jej popularności przyczyniły się m.in. Kim Kardashian, Chiara Ferragni, Iggy Azalea czy Vanessa Hudgens. Fryzura pojawiła się także na wielu wybiegach, proponowali ją m.in. (Marchesa, Custo Barcelona czy Vanessa Seward).  Nic więc dziwnego, że uczesanie bardzo szybko podbiło media społecznościowe i coraz częściej można zobaczyć je na ulicach.

Jak wykonać „bokserskie warkocze”? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku!

  1. Przed rozpoczęciem upinania pamiętaj o dokładnym rozczesaniu włosów. Kiedy twoje włosy będą przygotowane zacznij od zrobienia równego przedziałka na środku. Powinien być on precyzyjny, tak aby w efekcie końcowym fryzura była symetryczna.
  2. Po przedzieleniu włosów możesz delikatnie spryskać je dowolnym sprayem dodającym objętości lub lakierem, co wygładzi włosy i sprawi, że wykonywanie warkoczy będzie łatwiejsze. Zacznij pleść dobierane warkocze od samej nasady, najlepiej od miejsca gdzie wydzieliłaś przedziałek, tak aby warkocze po obu stronach zaczynały się w tym samym miejscu, a następnie rozchodziły się symetrycznie na zewnątrz głowy.
  3. Staraj się sięgać po cienkie pasemka, aby uzyskać imponujący efekt grubych i gęstych warkoczy. Pamiętaj, aby pleść warkocze ciasno, tak by nie sprawiały one wrażenia luźnych, a wręcz przeciwnie – gładkich i zwartych.
  4. Po skończeniu plecenia warkoczy do końca możesz zakończyć wykonywanie fryzury lub delikatnie podtapirować warkocze lub powyciągać z nich pojedyncze kosmyki, aby fryzura nabrała objętości i łagodniejszego charakteru. Tak warkocze prezentują się w efekcie końcowym:

Zdjęcia: Milek Design

Polecamy ponadto: krótkie fryzury - trendy na wiosnę i lato 2016.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lipca 2019, 00:49

Nasze propozycje