Poprzedni artykuł: "Bronde" to najczęściej wyszukiwany kolor włosów w sieci. Wygląda bard... Następny artykuł: Niezwykłe denim hair! Zobaczcie jak wyglądają dżinsowe włosy

Masz dość siana na głowie? Umyj włosy metodą kubeczkową!

Jest banalnie prosta i nic nie kosztuje. Do kubeczkowej metody mycia włosów wykorzystujesz szampon, którego używasz i wodę. Gdzie jest więc trik?

Mycie włosów wydaje się nieskomplikowane - woda, szampon i... po sprawie? Rzeczywiście, teoretycznie tak to powinno wyglądać. W praktyce wiele z nas walczy z włosami, które się plączą, są po myciu przesuszone i przypominają siano. Tymczasem rozwiązanie może być naprawdę proste i nie, nie chodzi nam o metodę OMO. Tym razem proponujemy kubeczkowe mycie włosów

Zadaniem szamponu jest oczyszczanie - to oczywiste. Mniej oczywisty jest fakt, że zaprawione środkami spieniającymi produkty co prawda usuwają zanieczyszczenia z włosów, ale często przy okazji "obdzierają" je z naturalnej warstwy ochronnej, a to powoduje wysuszanie włosów. Co zrobić? Można zmieniać kosmetyki, szukając ideału, ale można też spróbować rozcieńczyć szampon. I tutaj pojawia się hasło "metoda kubeczkowa".

Jak to zrobić? Zamiast nakładać szampon bezpośrednio na włosy, wcześniej zmieszaj go z wodą. Jeśli kosmetyk zawiera SLS, wymieszaj jedną łyżkę produktu z 70 ml wody. W przypadku, gdy używasz łagodniejszego kosmetyku (np. szamponu naturalnego), daj 3 łyżki na taką samą ilość wody. Całość wymieszaj w kubeczku do uzyskania piany i umyj nią włosy.

Jakie są korzyści tej metody? Przede wszystkim rozcieńczając szampon ograniczamy ryzyko wysuszania włosów - co za tym idzie, pasma będą mniej się plątać. Nie będziesz musiała tak mocno trzeć kosmetyku ( a co za tym idzie i włosów), by się spienił. Ponadto, stosując metodę kubeczkową rozprowadzamy szampon równomiernie po całych włosach - proces oczyszczania staje się więc skuteczniejszy. Dodatkowym bonusem jest fakt, że mieszanie z wodą może ułatwić spienianie kosmetyków naturalnych, które czasem bywają "tępe" i kłopotliwe podczas mycia.

Naszym zdaniem warto wypróbować ten sposób - szczególnie, jeśli masz długie włosy albo starasz się takie zapuścić. Myjemy włosy często (czasem codziennie), więc warto zadbać o to, by nasze włosy czerpały z tego maksimum korzyści przy minimalnych (a najlepiej żadnych) stratach :)

Stosujecie metodę kubeczkową przy myciu włosów? Uważacie, że się sprawdza?

Zobacz też: Woda micelarna oczyści i odżywi... twoje włosy! Jak to możliwe?

zdjęcia: iStock

Najlepsze szampony regenerujące z KWC

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:06

Zobacz także

Nasze propozycje