Poprzedni artykuł: Baron już tak nie wygląda! Zmienił fryzurę dla Julii Wieniawy? Następny artykuł: Konkurs! Weź udział i wygraj 1 z 50 zestawów wyjątkowych kosmetyków do...

Koniec z niesfornymi włosami! Ten zabieg ujarzmi każdy problem

Laminowanie włosów to zabieg idealny na każdą porę roku. Rozprawi się z kilkoma najważniejszymi problemami włosowymi.

Laminowanie włosów to jeden z największych trendów w pielęgnacji włosów. Jednak od czasu, kiedy został wprowadzony na rynek, minęło sporo czasu i przez to narosło wokół niego wiele mitów. Dlatego zebrałyśmy najważniejsze informacje na temat laminowania pasm, aby ułatwić wam podjęcie decyzji o wykonaniu tego zabiegu.

Co to jest laminowanie włosów?

Laminowanie włosów początkowo było dostępne wyłącznie w salonach fryzjerskich. Wykonanie tego zabiegu u profesjonalisty daje przede wszystkim pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo, a efekt utrzyma się zdecydowanie dłużej. Gładkimi oraz lśniącymi włosami możemy cieszyć się nawet przez trzy miesiące. Cały zabieg trwa z reguły od 45 do 60 minut, więc to nawet krócej niż farbowanie włosów... :)

Mówiąc najprościej, laminowanie włosów to proces, w którym pokrywamy ich powierzchnię specjalnym materiałem zabezpieczającym przed uszkodzeniami mechanicznymi czy działaniem wilgoci. Stosuje się do niego preparaty na bazie specjalnych białek nierozpuszczalnych w wodzie. Te z kolei wnikają głęboko w strukturę włosa i wypełniają ją. Oznacza to że ubytki zostają wypełnione i są stopniowo odbudowywane od wewnątrz. Na koniec zabiegu nakłada się środki, które zamykają łuskę włosa na całej jego długości.

Efekty laminowania włosów 

Laminowanie włosów sprawdzi się szczególnie na tych suchych i zniszczonych zabiegami fryzjerskimi. Dwoma najbardziej zauważalnymi korzyściami jest brak puchu oraz niebywały połysk. Dzięki temu włosy są również gładkie i bardzo przyjemne w dotyku. Sprawiają wrażenie idealnie prostych. Nie plączą się również i nie zbijają w trudne do rozczesania kołtuny. Laminowanie włosów dodatkowo odżywia i nawilża.

Ile kosztuje laminowanie włosów?

Koszt takiego zabiegu w salonie fryzjerskim to wydatek, który mieści się w przedziale 300-700 zł. Dlaczego jest aż taka rozpiętość cenowa? Chyba nikogo nie zdziwi, jeśli powiemy, że wszystko zależy od długości włosów, która determinuje z kolei ilość używanych preparatów. To za nie fryzjerzy płacą w końcu najwięcej. Cena zabiegu w pewnym stopniu zależy także od miejscowości, w której jest wykonywany oraz renomy salonu. Laminowanie włosów może mieć zatem inną cenę w Warszawie, a inną cenę w Piotrkowie Trybunalskim. 

Na szczęście włosy można laminować również w domu i wcale nie jest to trudne zadanie. Potrzebujemy do tego bardzo popularnego składnika, który jest stosowany do tężenia galaret wytrawnych i słodkich galaretek.

Laminowanie włosów w domu żelatyną

O laminowaniu włosów żelatyną zrobiło się głośno w 2012 roku. Użytkowniki naszego forum poświęciły temu nawet osobny wątek - "Laminowanie włosów żelatyną" - gdzie dzielą się wrażeniami z domowej wersji tego zabiegu. Jest łatwa w wykonaniu i przede wszystkim zdecydowanie bardziej przystępna cenowo.

Wykonuje się go podczas mycia włosów, ale należy mieć na uwadze, aby nie robić tego przy każdym myciu. Może wówczas dojść do przeproteinowania włosów. Spowoduje to, że nasze pasma staną się suche i matowe, zamiast gładkie i błyszczące. Dlatego z metody laminowania żelatyną warto skorzystać przy okazji tak zwanych wielkich wyjść lub co trzy-cztery mycia. Wtedy będziemy najbardziej zadowolone z efektów, a te są natychmiastowe tak samo jak w przypadku oryginalnej wersji tego zabiegu.

Aby tę gładkość oraz błysk przedłużyć, należy pamiętać, aby nasza standardowa pielęgnacja włosów zawierała produkty nawilżające oraz odżywiające. Może się jednak zdarzyć tak, że nie będziesz widzieć opisywanych tutaj efektów laminowania włosów żelatyną. Wtedy warto zamienić odżywkę lub olej wykorzystywane do przygotowania mikstury. Prawdziwą skarbnicą wiedzy jest wspomniany wcześniej wątek o laminowaniu włosów na Wizaz.pl - tam również znajdziecie wiele porad na ten temat. 

I żeby było jeszcze ciekawiej, żelatynę z galaretek również da się wykorzystać. To oznacza, że na laminowaniu włosów można zaoszczędzić na dwa sposoby!

Na czym polega laminowanie włosów galaretką?

O tym, że włosy można laminować galaretką dowiedziałyśmy się zupełnie przypadkiem. Na pomysł laminowania włosów galaretką wpadła Agnieszka Niedziałek, którą możecie znać z bloga napieknewlosy.pl. Z kolei w serwisie YouTubie prowadzi kanał wwwlosy.pl. Jest jedną z najbardziej znanych włosomaniaczek w Polsce, więc w kwestii pielęgnacji czupryny można jej spokojnie zaufać. 

Wykorzystanie kolorowego proszku galaretki ma takie same zalety, jak laminowanie żelatyną, a nawet jedną więcej. Zawarte w tym produkcie barwniki delikatnie podbijają naturalny kolor włosów. Mogą sprawić, że będzie miał czerwony poblask lub pomarańczowy (żółtego praktycznie nie widać). 

Najważniejsze jest to, że laminowania włosów galaretką nie powinny się obawiać osoby z kręconymi włosami. Proszek nie zawiera silikonów, więc ten rodzaj laminowania nie spowoduje wyprostowania skrętu.

Korzyści z laminowania włosów

Czy opłaca się laminować włosy? Naszym zdaniem jak najbardziej - tym bardziej, że mamy do wyboru trzy warianty cenowe, więc można powiedzieć, że jest to zabieg na każdą kieszeń. Korzyści z wykonywania go są, jak już udało wam się przeczytać, naprawdę spore. Możemy uzyskać efekt wygładzonych włosów, które są w dodatku zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu zachowują miękkość oraz wyglądają naprawdę zdrowo.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 maja 2019, 16:40

Zobacz także

Nasze propozycje