Poprzedni artykuł: Ależ zmiana! Anita ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" drastycznie skró... Następny artykuł: Aneta Zając zmieniła fryzurę! Takiej metamorfozy nikt się po niej nie...

5 błędów, które popełniasz podczas prostowania włosów

Fryzury, , tagi: Philips
Jakie są najczęstsze błędy w trakcie prostowania włosów? Na pewno popełniasz któryś z nich.

Prostowanie włosów wymaga ich wcześniejszego przygotowania i zastosowania prawidłowej techniki. Dowiedz się, jakie błędy popełniasz korzystając z prostownicy i w jaki sposób ich uniknąć.

1. Złej jakości urządzenie do prostowania 

Stosowanie się do poniższych rad nie ma sensu, jeżeli nie zainwestujesz w dobrej jakości urządzenie do prostowania. Wybierz takie, które wyposażono w ceramiczne płytki, termoregulator oraz funkcję jonizacji. Wbrew pozorom, nie musi to być prostownica. Użytkowniczki Wizaz.pl polecają nową podgrzewaną szczotkę prostującą Philips BHH880/00 – średnia ocena na podstawie ich recenzji w KWC wynosi aż 5 na 5 gwiazdek! Szczotka prostująca Philips posiada długie, nienagrzewające się ząbki i krótsze, nagrzewające się ząbki prostujące. 2 ustawienia temperatury (170°C i 200°C) możesz dostosować do rodzaju i kondycji swoich włosów, a dzięki ceramiczno–turmalinowej powłoce, zapobiegającej ich puszeniu się i elektryzowaniu, po zastosowaniu urządzenia są gładkie i pełne blasku.

2. Nieprzygotowanie włosów do prostowania

Jeżeli chcesz, by każde pasmo zostało bez problemu wyprostowane, nie zapominaj o ich wcześniejszym rozczesaniu. Dodatkowo, przed sięgnięciem po urządzenie do prostowania, warto zastosować odżywkę lub maskę nawilżającą, a także kosmetyk termoochronny. 

3. Prostowanie mokrych włosów

Mokre włosy są mniej odporne na działanie wysokiej temperatury. Możesz korzystać z najwyżej ocenianych produktów do prostowania, ale zawsze powinnaś robić to na sucho. W nowej szczotce prostującej Philips zastosowano technologię ThermoProtect, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania dzięki utrzymywaniu jednakowej temperatury na całej powierzchni urządzenia. 

4. Zbyt wysoka temperatura

Często wybierasz najwyższą temperaturę, by jak najszybciej wyprostować włosy? Jeśli korzystanie z prostownicy jest dla ciebie zbyt czasochłonne, przeczytaj recenzje szczotki prostującej Philips. Urządzenie nagrzewa się już w 50 sekund, a do tego potrzebuje tylko 5 minut, żeby wyprostować włosy! Jest szybkie i intuicyjne w obsłudze – wydaje się wprost stworzone dla kobiet, które cierpią na chroniczny brak czasu lub… nie lubią wcześnie wstawać.

5. Prawidłowa technika

Poruszaj prostownicą w tym samym kierunku – od nasady ku dołowi, żeby nie naruszyć i nie uszkodzić struktury włosów. Pamiętaj też, by dzielić je na pasma i unikać kilkukrotnego prostowania w tym samym miejscu. Błędów tych nie popełnisz z nową szczotką prostującą Philips. Długie, nienagrzewające się ząbki chronią skórę głowy przed oparzeniami i powodują, że gładko porusza się po włosach. Oprócz tego, szczotka prostująca Philips chroni skórę dłoni i rąk – jej tylną część także wykonano z nienagrzewającego się materiału.

Podgrzewana szczotka prostująca Philips BHH880/00 – opinie

Od lat prostuję włosy prostownicą, jest to metoda skuteczna, jednak bardzo czasochłonna i niszcząca włosy. Od kiedy poznałam szczotkę prostującą Philips, model BHH880/00 codzienna stylizacja stała się przyjemnością (…) Nie mamy też tutaj do czynienia z efektem oklapniętych włosów, ponieważ nie tracą one swojej objętości i wyglądają zdecydowanie lepiej niż po prostownicy (…) – roccco20.

(…) Szczotka nagrzewa się w ekspresowym tempie i już po chwili (po niecałej minucie!) jest gotowa do użycia. Została wyposażona w potrójne ząbki, dzięki którym prostowanie i wygładzanie włosów odbywa się w delikatny i w pełni bezpieczny sposób, bez obaw o poparzenie skóry głowy. Jest szeroka, co przyczynia się do tego, że rzeczywiście jest w stanie wygładzić znacznie większe pasmo włosów za jednym zamachem (…) Co bardzo ważne, czynność ta zajmie nam zaledwie kilka sekund, nawet przy bardzo długich pasmach. Wyprostowanie całych włosów – zgodnie z obietnicą producenta – to zaledwie 5 minut (…) – rosiecka.

(...) Jestem z niej bardzo zadowolona. Tak jak obiecuje marka Philips, szczotka umożliwia uzyskanie efektu naturalnych, prostych włosów w 5 minut. Jestem posiadaczką dość wymagających i mało zdyscyplinowanych włosów. Często się puszą i kręcą. Dzięki szczotce Philips „ogarnięcie” moich włosów stało się znacznie prostsze i szybsze (…) – patrycja_em.

Okazuje się, że prostowanie włosów na szczotce może być tak samo skuteczne, jak w przypadku prostownicy! Jednak w odróżnieniu od większości prostownic, szczotka prostująca Philips zapewnia natychmiastowy efekt oraz odbija włosy od nasady i nadaje im naturalną objętość. 

Materiał powstał z udziałem marki Philips.

Fot. mat. prasowe, iStock

Szczotka prostująca Philips BHH880/0 w KWC:


Nasze propozycje