Poprzedni artykuł: Dzięki tym trikom zagęścisz włosy na wiosnę. Nr 2 nas totalnie zaskocz... Następny artykuł: Nie balejaż, ani ombre. W tym sezonie koloryzujemy włosy za pomocą......

Wypadają ci włosy? Ten jeden kosmetyk może zastąpić długą i kosztowaną kurację

Fryzury,
,
Na szczotce zostaje mnóstwo włosów albo - o, zgrozo! - zauważyłaś u siebie… zakola? Nie panikuj! Niezaleznie od tego, co spowodowało wypadanie włosów, zanim pójdziesz do trychologa, zainwestuj w jeden kluczowy kosmetyk.

Ten produkt to peeling do skóry głowy. Pomoże, bo oczyści skórę, jeśli jest zanieczyszczona, mimo regularnego mycia głowy. Tak, to się zdarza! Co z tego, że myjesz ją często, skoro możesz robić to niedokładnie lub po prostu nieprawidłowo? A to bardzo częsta przyczyna osłabienia lub wypadania włosów!

Jak myć głowę?

Przede wszystkim, nie pochylając się do przodu! W ten sposób nie oczyścisz skóry na koronie głowy ani nie spłuczesz dokładnie szamponu. Efekt? Zatkane przez sebum, niedotlenione mieszki włosowe, przetłuszczające się pasma, utrudnione krążenie krwi w skórze i… wypadające, słabe włosy.

Zamiast tego myj głowę okrężnymi, delikatnymi, ale stanowczymi ruchami, miejsce przy miejscu - zawsze odchylając ją w tył. Woda zmyje zanieczyszczenia i resztki szamponu. Dobrze wypłukuj go spomiędzy pasm.

Kiedy stosować peeling?

A jeśli wypadają ci włosy - a także, jeśli już kiedyś miałaś ten problem lub stawiasz na profilaktykę (polecamy!) - regularnie rób peeling skóry głowy. Najlepiej raz-dwa razy w tygodniu. Jak to zrobić? Nakładaj go przed myciem na sucho lub już na wilgotną skórę (instrukcję znajdziesz na opakowaniu kosmetyku), przedziałek po przedziałku. Wymasuj delikatnie głowę - tak, jak to robisz, kiedy używasz scrubu do ciała. Potem użyj szamponu i postępuj jak zwykle. 

Efekt? Zobaczysz różnicę! Nie od razu, ale włosy przestaną wypadać. Wspomóż się też, łykając biotynę i witaminę D - często zapominamy, że jej niedobór także skutkuje przerzedzaniem się pasm. Jeśli po kilku tygodniach włosy nadal będę wypadać, biegnij do trychologa lub lekarza. Ale jeśli jesteś zdrowa, jest ogromna szansa, że nie będą!

A oto nasze ulubione peelingi trychologiczne - same nowości!

1. Biovax Botanic, Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka, 19,50 zł

2. Lotus Flower, Oil i Scrub, Peeling z Olejkiem (w salonach)

3. Rene Furterer, szampon stymulujący z olejkami eterycznymi Triphasic, 64 zł

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Zobacz najlepsze kosmetyki przeciwko wypadaniu włosów


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2019, 03:22

Zobacz także

Nasze propozycje