Poprzedni artykuł: Supertania suszarka w Lidlu. Mocą dorównuje tym za kilkaset złotych! Następny artykuł: Tak wygląda prawdziwa zima na włosach. Winter hair to spełnienie marze...

Przerzedziły ci się włosy? Ten babciny sposób za kilka złotych szybko to naprawi

Fryzury, , tagi: zioła, porost włosów, okazje
Nie chodzi o wcierki, maski czy odżywki - wystarczy, że skorzystasz z tego babcinego sposobu, a twoje włosy zaczną rosnąć jak szalone!

Naszym zdaniem problem wypadania włosów, tak samo jak trądzik, powinien zostać zakwalifikowany do chorób cywilizacyjnych... Drogie kosmetyki nie zawsze działają, ale za to metody sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy na rynku nie było prawie żadnych kosmetyków, już tak. Dlaczego?

Zapominamy o tym, że te wszystkie specyfiki, których używamy podczas kąpieli, działają tylko od zewnątrz. To niestety przestaje wystarczać, jeżeli chcemy osiągnąć długofalowy efekt pięknych włosów. Z tego powodu często mówi się o dobrze zbilansowanej diecie (czyli bogatej w witaminy i minerały), braniu suplementów oraz działaniu od wewnątrz na wszystko to, co z wierzchu nie wygląda zbyt ładnie.

Nasze babcie bardzo często stosowały różnego rodzaju napary ziołowe. Wykorzystywały je w formie płukanek, ale przede wszystkim piły. To bardzo tani, a jednocześnie skuteczny sposób na zdrowy wygląd włosów oraz przyspieszenie ich porostu

Napary ziołowe na porost włosów

Sposób z piciem drożdży zna już chyba każda kobieta. Podobno nie jest zbyt smaczny, ale regularne stosowanie rzeczywiście przynosi rezultaty. Podobnie zresztą działa szare mydło. Obie te metody warto wspomóc dodatkowo piciem ziółek, a konkretniej skrzypu polnego oraz pokrzywy. Można je łączyć ze sobą (włosomaniaczki mówią na to wtedy skrzypokrzywa) lub pić osobno, efekt będzie taki sam. Taki napar może nie odmieni całkowicie włosów w tydzień, ale możemy was zapewnić, że tyle wystarczy, aby zauważyć nawet delikatne zmiany. Skrzypokrzywa wzmacnia je, przez co redukuje wypadanie i przyspiesza porost.

Zdjęcie: istockphoto.com

Aby wszystko zadziałało, powinno się pić 1-2 kubki dziennie. Nie potrzeby, aby zwiększać tę dawkę. Dlaczego ten napar w ogóle działa? Wystarczy przyjrzeć się właściwościom obu ziół:

  • Skrzyp polny jest bogaty w krzemionkę. To ona odpowiada za wzmacniające włosy działanie, a przez to redukcję wypadania kosmyków. Wiąże się to również z przyspieszeniem ich wzrostu. W efekcie przy skórze głowy pojawia się mnóstwo baby hair. Skrzyp możemy kupić w sklepach zielarskich, aptekach i wielu marketach, gdzie dostępny jest w saszetkach. 
  • Pokrzywa z kolei charakteryzuje się bogactwem witamin i minerałów. Ma bardzo podobnie działanie do skrzypu - wzmacnia włosy, redukuje ich wypadanie i przyspiesza porost. Na piciu jej zyska cały organizm, ponieważ ma właściwości detoksykujące, oczyszczające. Podobnie jak skrzyp, można ją kupić w aptekach, sklepach zielarskich czy marketach.

Wymienione wyżej zioła kosztują maksymalnie kilka złotych, więc tym bardziej warto przetestować ich działanie!

Zdjęcie główne: istockphoto.com

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 23:13

Zobacz także

Nasze propozycje