Poprzedni artykuł: Nivea Color Care&Protect - intensywny kolor włosów farbowanych Następny artykuł: Gęste i Zachwycające włosy z nową linią Garnier Fructis!

„Nie myję włosów szamponem!” – czy to naprawdę działa?

Jaquelyn Baers nie myje włosów szamponem od ponad 5 lat! Blogerka pokazuje zdjęcia będące dowodem, że właśnie dzięki temu jej włosy są pełne blasku i przestały wypadać!
Nie mycie włosów,

Jaquelyn Baers to młoda mama i autorka popularnego bloga LittleOwlCrunchyMomma, która wywołała duży szok internautów swoim wyznaniem, że od kilku lat nie umyła włosów szamponem! Przez pewien czas oczyszczała włosy sodą oraz octem jabłkowym, a następnie używała już wyłącznie samej wody do mycia włosów raz na kilka dni. Jaquelyn otwarcie przyznaje, że pierwsze tygodnie nie oczyszczania włosów szamponem są najgorsze. Skóra głowy reaguje wzmożonym wydzielaniem sebum i szczególnie ze względów estetycznych i własnego komfortu jest to wyjątkowo trudny okres.

Jednak po przetrwaniu pierwszego miesiąca organizm zaczyna w naturalny sposób regulować wydzielanie łojuskórnego i do zachowania świeżego wyglądu włosów i skóry głowy nie potrzebuje już żadnych składników chemicznych zawartych w szamponach.

Efekty Jaquelyn robią wrażenie! Włosy oczyszczane w sposób skrajnie naturalny wyglądają znacznie lepiej niż jej włosy sprzed lat myte tradycyjnymi szamponami. Poniżejzdjęcie Jaquelyn z jej bloga(po zaprzestaniu używania szamponów).

Nie mycie włosów,

Od czasu pojawienia się informacji o Jaquelyn Baers, również pewna część rodzimych blogerek i włosomaniaczek deklarowała chęć zaprzestania mycia włosów drogeryjnymi szamponami i używania odżywek. Ten rodzaj pielęgnacji doskonale wpisuje się w niezwykle mocny w ostatnim czasie trend używania naturalnych produktów i ograniczania pielęgnacji do niezbędnego minimum.

Sprawdź też: kultowe maski do włosów z KWC i czego nie robić włosom zimą.

Czy jednak taki sposób sprawdzi się u każdego? Czy na pewno jest zdrowy? Czekamy na wasze opinie i przemyślenia!

Zdjecia: littleowlcrunchymomma.blogspot.com

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 lipca 2020, 09:49

Nasze propozycje