Poprzedni artykuł: Stylowe fryzury na ślub – trendy 2015 Następny artykuł: Lob – fryzura, którą pokochały gwiazdy i modelki

Nasz hit! Ocet fiołkowy do włosów

Masz przetłuszczające się włosy? Sprawdź, jak krok po kroku zrobić ocet fiołkowy do włosów!

Jedną z najpiękniej pachnących roślin w Polsce jest fiołek wonny, którego pora kwitnienia przypada od  marca do kwietnia. Ten piękny fioletowy kwiat nie tylko dostarcza nam bodźców sensorycznych, ale pełni też ważne funkcji w domowej pielęgnacji włosów i twarzy.

Surowcem zielarskim są kwiaty i liście fiołka wonnego, które bogate są w olejki eteryczny, związki salicylowe, karetonoidy. Najprostszym kosmetykiem jaki możemy sporządzić w domu to ocet i tonik fiołkowy, które zmniejszają ilość wydzielanego łoju przez skórę.

Ocet fiołkowy z powodzeniem można stosować w walce z przetłuszczającymi się włosami, zaś tonik fiołkowy do pielęgnacji tłustej i mieszanej skóry twarzy.

Ocet fiołkowy - zrób to sama

Jak zrobić ocet fiołkowy?

Garść kwiatów fiołka wonnego  wsyp do słoika i zalej octem jabłkowy. Słoik szczelnie zamknij i odstaw na 2 tygodnie w ciepłe miejsce. Po tym czasie płyn przecedź. Przed użyciem wskazane jest rozcieńczenie octu fiołkowego wodą najlepiej  w stosunku (ocet:woda) 1:2 (np. 20 ml octu i 40ml wody), włosy płucz octem tuż myciu głowy. Pamiętaj, aby po każdym stosowaniu ocet szczelnie zakręcić i trzymać go w ciemnym miejscu, w takim stanie na pewno długo Ci posłuży. Ocet stosuj raz w tygodniu. Przy regularnym stosowaniu włosy mniej się przetłuszczają i są bardziej puszyste.

Zapraszamy na blog i facebook autorki przepisu. Sprawdź też: 5 domowych płukanek do włosów i płukankę nabłyszczającą

Czy przygotowujecie płukanki do włosów w domu?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 07:07

Zobacz także

Nasze propozycje