Poprzedni artykuł: Żółte pasemka nie mają szans z tym szamponem! A teraz kupisz go 40 pro... Następny artykuł: Marina przeszła niesamowitą metamorfozę! Tak szalonego koloru i krótki...

Ocet jabłkowy na włosy - jak działa i jak go stosować

Ten prosty składnik najczęściej używany w kuchni może zastąpić nawet klasyczną odżywkę lub maskę do włosów i widocznie poprawić ich wygląd.

Ocet jabłkowy może okazać się nieocenionym elementem codziennej pielęgnacji. Pomaga zmniejszyć trądzik, łagodzi zaczerwienienia, ale przede wszystkim działa dobroczynnie na skórę głowy i włosy. Jakie właściwości ma ocet jabłkowy i jak powinno się go stosować na włosy?

ocet jabłkowy na włosy

Źródło: Istock

Działanie octu jabłkowego na włosy

Ocet jabłkowy wykazuje właściwości antybakteryjne, zmniejszające ilość wytwarzanego sebum i regulujące pH skóry. Dodatkowo zamyka łuski włosów chroniąc je przed czynnikami zewnętrznymi. Jego działanie docenią zarówno te osoby, które borykają się z przetłuszczającymi się włosami, uporczywym łupieżem jak i ci, których włosy nadmiernie wypadają. Jego działanie na skórę można porównać do działania peelingu enzymatycznego. Ocet jabłkowy na włosy może także zastąpić maskę dla matowych i pozbawionych objętości włosów. Dzięki swoim właściwościom widocznie je wygładzi i uniesie od nasady. Niestety, może nieco wysuszać skórę głowy i włosy, a przy pierwszym użyciu podrażniać i powodować świąt. Dlatego nie należy nakładać octu na włosy częściej niż dwa razy w tygodniu, a w przypadku swędzenia zmniejszyć proporcje octu w stosunku do wody.

Ocet jabłkowy na włosy - jak nakładać i jak często stosować

Decydując się na stosowanie octu jabłkowego na włosy należy wybrać taki, który jest ekologiczny i niefiltrowany. Istnieje wiele metod stosowania octu na włosy jednak do najpopularniejszych i tych najbardziej efektywnych należą dwie - płukanie włosów octem i stosowanie go zamiast odżywki

Jak płukać włosy w occie jabłkowym? Do miski z wodą dodaj ocet w proporcji 4:1. Następnie płucz włosy roztworem przez kilka minut, tak jak klasyczną płukanką. Resztkę pozostaw na włosach na kilka minut, a następnie spłucz, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Taką płukankę stosuj nie częściej niż raz w tygodniu. 

Możesz także czasami zastąpić klasyczną odżywkę octem jabłkowym. W tym celu weź butelkę z atomizerem i wypełnij wodą z maksymalnie dwoma łyżkami octu. Po umyciu włosów szamponem spryskaj je roztworem z octu, a następnie spłucz. Stosuj nie częściej niż podczas co drugiego mycia włosów. 

Podczas regularnego stosowania octu na włosy zauważysz, że staną się one bardziej miękkie i puszyste, a także będą mniej wypadać, a przetłuszczanie stanie się mniej uciążliwe. 

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 18:43

Nasze propozycje