Poprzedni artykuł: Lekka odżywka Pantene w piance rewolucjonizuje pielęgnację włosów! Następny artykuł: 5 błędów, które powodują, że włosy się puszą

Olej lniany - dlaczego warto nim olejować włosy?

Sprawdźcie, dlaczego warto wypróbować olejowanie włosów olejem lnianym i jakie są tego efekty!

Olejowanie włosów olejem lnianym

Olej lniany – właściwości i zastosowanie

Olej lniany należy do grupy olejów wielonienasyconych, czyli zawiera w sobie kwasy omega-3 i omega-6. Oleje wielonienasycone najczęściej pasują włosom wysokoporowatym, czyli widocznie przesuszonym i zniszczonym, potrzebującym silnej dawki wzmocnienia i wygładzenia. Tego rodzaju oleje szybciej się psują, więc trzeba je odpowiednio i niezbyt długo przechowywać. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie oleju w lodówce w butelce z ciemnego szkła. Olej lniany słynie z wielu właściwości prozdrowotnych i pielęgnacyjnych. Można go przyjmować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie - dołączać do sałatek lub pić bezpośrednio. Niestety charakteryzuje się specyficznym smakiem, co dla wielu osób okazuje się dużą barierą w jego konsumpcji. Sprawdzi się również świetnie jako kuracja dla skórek i paznokci czy do zmywania opornego makijażu oczu. I oczywiście do olejowania włosów.

Olejowanie włosów olejem lnianym

Olejowanie włosów olejem lnianym

Olej lniany można wykorzystywać w olejowaniu włosów na kilka sposobów – nakładać go na całą noc lub przed myciem włosów. Nakładając na całą noc warto po jego zaaplikowaniu związać włosy w warkocz lub koczek. Olej musimy nakładać dokładnie, na każde pasmo włosów, najlepiej zaczynając od wysokości ucha, ale możemy też na całą długość. Rano zmywamy go delikatnym szamponem – najlepiej dziecięcym, pozbawionym SLS w składzie. Po umyciu włosów nakładamy na nie odżywkę i stylizujemy jak zawsze. Jeśli wybieramy opcję nakładania oleju przed myciem, warto pozostawić go na włosach przynajmniej na godzinę lub dwie. Najlepsze i najszybsze rezultaty uzyskamy aplikując olej lniany na włosy 2 razy w tygodniu.

Olejowanie włosów olejem lnianym - efekty

Po regularnym olejowaniu włosy przede wszystkim powinny zupełnie przestać się puszyć. Będą podatniejsze na układanie i rozczesywanie, bardziej gładkie i lśniące. W sezonie jesienno- zimowym istotnym aspektem może być zmniejszenie uciążliwego elektryzowania się włosów.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2019, 18:28

Nasze propozycje