Poprzedni artykuł: Modne fryzury. Undercut w kobiecym wydaniu Następny artykuł: Fryzury z grzywką. Pomysły na wiosenną metamorfozę

Osłabione włosy – przyczyny i rozwiązania problemu

Fryzury, , tagi: SYOSS, osłabione włosy
Szorstkie, suche, matowe, pozbawione objętości – osłabione włosy manifestują pogorszenie kondycji na różne, nieprzyjemne sposoby. Widzisz w lustrze, że nie wygląda to dobrze, ale czy wiesz, dlaczego do tego doszło i co możesz z tym zrobić?

Sprawdź:

Jak poprawić kondycję osłabionych włosów?

Jeśli kondycja Twoich włosów uległa ostatnio znacznemu pogorszeniu, nie czekaj – zacznij przeciwdziałać!

  • Wzbogać swoją dietę

Jesteś tym, co jesz – prawdziwość tego powiedzenia znajduje odzwierciedlenie m.in. w kondycji Twoich włosów. Budulec do ich budowy jest pozyskiwany z białek – te najbardziej wartościowe znajdziesz w jajach, rybach, mięsie i owocach morza. Niebagatelne znaczenie mają też witaminy i minerały: najważniejsze z nich, to witamina A i B6 oraz cynk, żelazo i miedź. Miej to na uwadze, komponując swoją nową, przyjazną włosom, dietę.

  • Ogranicz stylizację na gorąco

Gorące powietrze i agresywna stylizacja nie służą osłabionym włosom – jeśli chcesz, by szybko odzyskały dobrą kondycję, postaraj się na jakiś czas ograniczyć używanie suszarki i innych urządzeń do stylizacji. Jeśli naprawdę nie możesz wytrzymać bez prostownicy, używaj specjalnych produktów ochronnych, by ograniczyć negatywne działanie wysokiej temperatury.

  • Zmodyfikuj swoją pielęgnację

Zły stan włosów to wyraźny sygnał, że pora przyjrzeć się dotychczas stosowanej pielęgnacji i odpowiednio ją zmodyfikować, poprzez włączenie nowych produktów. Silnym wsparciem w walce o poprawę wyglądu i kondycji osłabionych włosów będą specjalistyczne kosmetyki. Jakie wybrać? Zwróć uwagę m.in. na produkty z ceramidami, które wzmacniają spoistość komórek włosów i chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, jednocześnie poprawiając ich wygląd.

  • Unikaj stresu

Negatywne emocje i silny stres odbijają się na całym Twoim zdrowiu, także na kondycji włosów. Zadbaj o siebie i zacznij przeciwdziałać – pomogą proste metody relaksacyjne (np. ćwiczenia oddechowe), chwile tylko dla siebie (wieczór z ulubionym serialem to jest to!) i spotkania z przyjaciółmi (dużo powodów do uśmiechu). Pamiętaj: gdy problemy Cię przerastają, a „zwyczajne” sposoby walki ze stresem zawodzą, nie wahaj się zwrócić o pomoc do specjalisty.

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Nasze propozycje