Poprzedni artykuł: 4 gadżety włosowe, o których nie słyszałaś! Następny artykuł: 6 prostych sposobów na optyczne zagęszczenie włosów

Peeling cukrowy skóry głowy – 6 powodów, dla których warto

Peelingujesz ciało i twarz? Peelinguj też skórę głowy. Sprawdź, dlaczego warto stosować peeling cukrowy – przedstawiamy 6 powodów!
peeling skóry głowy

Masz problem ze swędzeniem i podrażnieniem skóry głowy? Często odczuwasz, że Twoje włosy, szczególnie przy nasadzie, nie są dostatecznie czyste? Pozostałości produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów tworzą na włosach swoistą skorupę, która utrudnia ich właściwą pielęgnację. W takiej sytuacji powinnaś koniecznie wypróbować peeling cukrowy!

Cukier jest tani, zawsze obecny w domu i ma świetne działanie złuszczające. Dodatkowo jest humektantem, łatwo rozpuszczalnym w ciepłej wodzie, więc doskonale nawilży przesuszoną skórę głowy.

Jak zrobić peeling cukrowy?

Wystarczy dodać łyżkę cukru do porcji szamponu do włosów. Można też wykorzystać odżywkę lub tuningować peeling dodając do niego np. olejek lub glinkę (która pogłębi oczyszczanie skóry). Cukier jest rozpuszczalny w wodzie, więc jego dokładne spłukanie nie przysporzy trudności.

peeling skóry głowy

6 powodów, dla których warto stosować peeling cukrowy:

1. Peeling cukrowy dokładnie oczyści skórę z martwego naskórka, nagromadzonego łoju czy pozostałości kosmetyków – włosy będą lekkie, świeże i sypkie, jak nigdy dotąd!

2. Cukier nawilża, więc włosy otrzymają mocny zastrzyk nawilżenia – zwiększy się ich miękkość i połysk

3. Peeling cukrowy może zadziałać leczniczo na łupież!

Zrobiłam dzisiaj peeling cukrowy skóry głowy mieszając na dłoni drobny cukier z szamponem - pieniło się znakomicie i spłukało bez problemu, a mam włosy do ramion. Jestem zaskoczona, bo to co miałam za łupież zniknęło bez śladu, skóra jest naprawdę nawilżona, gładka i świeża a włosy dużo bardziej puszyste.

MAGDALENA1982

4. Masowanie skóry poprawia jej ukrwienie i stymuluje cebulki włosów – więc wykonywanie peelingów jest doskonałym sposobem na przyspieszenie wzrostu włosów i zwiększenie ich gęstości

5. Dotychczas stosowane maski i odżywki mogą zacząć skuteczniej działać. Dogłębnie oczyszczona skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie składników aktywnych z kosmetyków i zdecydowanie lepiej na nie reaguje

6. Użycie peelingu sprawi, że szampon będzie się niesamowicie pienił – więc włosy będą niezwykle świeże . Pamiętajcie, żeby nie wmasowywać szamponu w długość włosów – włosy na długości powinna umyć jedynie spływająca piana

Jak często stosować peeling cukrowy?

Peeling cukrowy warto wykonywać raz na 1-2 tygodnie lub w zależności od indywidualnych potrzeb. Jednak niezbyt często, żeby nie uwrażliwić nadmiernie skóry. Warto testować różne wariacje peelingu – z szamponem, odżywką, innymi preparatami pielęgnującymi włosy (np. nawilżającym żelem aloesowym). Początkowo precyzyjne wmasowanie cukru w skalp może sprawiać niewielkie trudności (szczególnie przy włosach długich i/lub gęstych), ale praktyka czyni mistrza i z czasem stanie się to znacznie łatwiejsze.

Sprawdź też: najlepszy przepis na suchy szampon i fryzury dla szatynek

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:22

Zobacz także

Nasze propozycje