Poprzedni artykuł: Jak szybko zapuścić włosy? Zapytałyśmy eksperta Następny artykuł: Iwona Pavlović już nie jest brunetką! Fani: „jak 20-latka!”

Pianka do włosów – jaki rodzaj wybrać i jak używać?

Fryzury,
,
, tagi: stylizacja włosów, pianka do włosów
Pianka do włosów utrwali fryzurę na wiele godzin. Prawidłowo użyta nie sklei i nie obciąży włosów, a nawet doda im objętości. Sprawdźcie, jaką piankę wybrać w zależności od tego, jaki chcecie uzyskać efekt.

Pianka do włosów to jeden z najpopularniejszych produktów do stylizacji włosów. Dużo osób stosuje ją w nieodpowiedni sposób, co może prowadzić do obciążenia włosów lub obniżenia jej skuteczności. Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego produktu, dostosowanego do rodzaju naszych włosów i efektu, jaki chcemy uzyskać. Innej pianki użyjemy na włosach kręconych, a innej na rzadkich. Pianki do włosów mają również różną moc, te delikatniejsze sprawdzą się na co dzień, produkty o większej mocy zalecaną są na większe wyjścia.

pianka do włosów

Jaki rodzaj pianki do włosów wybrać?

Odpowiednio dobrana pianka do włosów nie obciąży ich, ani nie sklei. Uzyskany efekt jest dużo bardziej naturalny niż przy użyciu lakieru do włosów. Mimo, iż stylizacja utrzymuje się znacznie dłużej niż bez użycia kosmetyku, włosy są miękkie i elastyczne. Na półkach sklepowych znajdziemy kilka rodzajów pianek, dostosowanych do rodzaju włosów oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.

Nabłyszczająca pianka do włosów najlepiej sprawdzi się u osób o suchych, zniszczonych włosach, którym brakuje blasku. Polecana jest do stylizacji takich, jak loki, fale czy do prostowania włosów. Daje bardzo naturalny efekt zdrowych, lśniących włosów. Dodatkowo może zawierać drobinki brokatu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na imprezy i uroczystości.

Zwiększająca objętość pianka do włosów to idealny kosmetyk do włosów rzadkich lub cienkich. Nie tylko pozwoli na utrwalenie fryzury, ale znacznie zwiększy objętość włosów. Po użyciu takiej pianki warto ułożyć włosy na szczotce i dodatkowo je odbić u nasady.

Zobacz także:Najlepsze lakiery do włosów.

Wygładzająca pianka do włosów to najlepsze rozwiązanie dla włosów falowanych, kręconych i trudnych w układania. Do takich włosów należy między innymi kosmyki o wysokiej porowatości. Ta pianka świetnie sprawdzi się przy falowaniu włosów oraz w eleganckich upięciach.

Pianka do włosów o średniej mocy to najlepszy wybór do codziennego stylizowania fryzury. Mamy pewność, że nasze włosy nie będą obciążone, a stylizacja utrzyma się bez problemu kilka godzin. Codzienna stylizacja włosów może prowadzić do zniszczenia struktury włosa, dlatego warto wybierać delikatniejsze kosmetyki. Tego typu pianki często zawierają filtry UV, a także chronią włosy przed wysoką temperaturą podczas stylizacji.

Pianka mocno utrwalająca świetnie się sprawdzi na większe wyjścia. Przy użyciu tego kosmetyku mamy pewność, że nasza fryzura utrzyma się przez wiele godzin, a nawet cały dzień i noc. Na opakowaniach tego typu pianek często pojawia się informacja, że gwarantują trwałość do nawet 24 godzin, chociaż to zależy także od rodzaju i kondycji naszych włosów. Jeśli w planach masz wesele lub wielogodzinną imprezę, to koniecznie postaw na piankę o dużej mocy.

Przeczytaj również:Sól morska do włosów - właściwości i zastosowanie

Jak używać pianki do włosów?

Użycie pianki do włosów jest bardzo łatwe. Najważniejsze jest to, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości pianki. Wtedy włosy mogą być bardzo obciążone, a nawet sklejone, co nie wygląda estetycznie.

  1. Piankę nakładamy na wilgotne włosy po myciu. Najpierw trzeba je odcisnąć z nadmiaru wody za pomocą ręcznika. Aby mieć pewność, że włosy nie są zbyt mokre, warto kilka razy przeczesać włosy i odcisnąć je ręcznikiem. Zabieg należy wykonać delikatnie, tak by nie doprowadzić do łamania się włosów i rozdwajania się końcówek.
  2. Przed użyciem należy wstrząsnąć pianką i wycisnąć ją, trzymając opakowanie górą do dołu.
  3. Piankę nakładamy partiami, najlepiej za pomocą grzebienia. Nie należy nakładać pianki na skórę głowy, bo może to doprowadzić do podrażnienia skalpu.
  4. Na koniec suszymy włosy i możemy przejść do stylizacji.
zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2020, 13:10

Nasze propozycje