Poprzedni artykuł: Wyniki konkursu: sprawdź, czy wygrałaś suszarkę lub prostownicę od mar... Następny artykuł: Poznaj wyniki testu kosmetyków Syoss Ceramide Complex!

Piękne portrety czarnoskórych kobiet z kwiecistymi galaktykami na włosach

Czarnoskóre kobiety są posiadaczkami niezwykle bujnych włosów, których często się wstydzą. Artysta Pierre Jean-Louis wziął je jednak na warsztat i przedstawił w nietuzinkowy, odmieniony sposób.

Amerykański artysta, Pierre Jean-Louis tworzy naprawdę hipnotyzujące portrety, na których główne role odgrywają wyłącznie ciemnoskóre kobiety. Co jest w nich nadzwyczajnego? Otóż na każdej z prac przekształca włosy swojej bohaterki w kwiecistą galaktykę. Dlaczego? Część osób uważa, że kobiety z ciemną skórą mają piękne, bujne włosy określane jako „afro”, których im zazdrości. Część jednak szydzi z ich urody.

Seria portretów nosi tytuł „Black Girl Magic”. Pierre chce za ich pomocą przekazać kobietom, że powinny docenić swoje afrykańskie dziedzictwo i traktować jako atut, a już na pewno nie mieć z tego powodu kompleksów.

Artysta bierze na warsztat zdjęcia kobiet, które następnie edytuje w Photoshopie tworząc na ich włosach barwne galaktyki, kwiaty i lasy. Tworzenie serii zdjęć rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku. Jego prace możemy podziwiać m.in. na Instagramie @pierre_artista, który obserwuje już blisko 100 tysięcy użytkowników.

To nie jedyny artysta, który swoją popularność buduje na twórczości z wykorzystaniem włosów. Ostatnio pokazywałyśmy wam prace artystki, która z wykorzystaniem techniki balejażu tworzy na włosach portrety znanych osób. Zobaczcie: Mistrzyni balejażu tworzy portrety na włosach.

Foto: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 02:52

Zobacz także

Nasze propozycje