Poprzedni artykuł: Wizażanki pokochały produkty do stylizacji włosów Wellaflex - poznaj w... Następny artykuł: 4 hipnotyzujące fryzury, dzięki którym zostaniesz królową karnawału –...

Pielęgnacja włosów zimą – o czym pamiętać, aby utrzymać ich kondycję?

Zima to czas, kiedy włosy potrzebują szczególnie troskliwej pielęgnacji. Co zrobić, aby fryzura po zdjęciu czapki wciąż wyglądała idealnie? Jak sprawić, żeby mimo niskiej wilgotności powietrza włosy nie stały się suche, szorstkie i matowe? To prostsze niż się wydaje! Wystarczą odpowiednie nawyki i wsparcie kosmetyczne.

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. Zimą włosy potrzebują bardzo dużo nawilżenia, a jest to spowodowane niską wilgotnością powietrza o tej porze roku. Stosowanie odżywki poprawia nawilżenie i zabezpiecza przed utratą wilgoci w przyszłości. Jej działanie warto wzmocnić maską, która odbudowuje uszkodzoną strukturę włosa. 

Noszenie czapki. Dlaczego to takie ważne? Czapka chroni przed niskimi temperaturami, które mogą mieć negatywny wpływ na włókno włosowe. Owszem, często po zdjęciu czapki włosy są oklapnięte. Nie wszyscy wiedzą jednak, że najczęściej dzieje się tak wówczas, gdy zakładamy ją na wilgotne kosmyki. Wniosek nasuwa się sam - przed wyjściem z domu należy dokładnie wysuszyć włosy. W zachowaniu objętości pomoże nam też lakier, np. Wellaflex Frizz Control, którego zadaniem jest uniesienie włosów od nasady i bardzo mocne utrwalenie fryzury.

Unikanie wychodzenia z wilgotnymi włosami. Niestosowanie się tego zalecenia nie tylko powoduje, że po zdjęciu czapki włosy natychmiast opadają, ale także odbija się na ich kondycji - stają się wrażliwe i podatne na łamanie się. Dodatkowo, pod wpływem chłodnego powietrza, włosy tracą blask i zaczynają się puszyć, co nie wygląda zbyt estetycznie. Na szczęście i na to jest sposób - w ujarzmieniu niesfornych kosmyków pomogą Ci np. pianka i lakier z serii Wellaflex Frizz Control. 

Stylizacja bez użycia urządzeń elektrycznych. Włosy nie lubią wysokiej temperatury. Zimą wymagają one szczególnie delikatnego traktowania, dlatego też najlepiej odstawić na ten czas prostownicę i lokówkę. Stosowanie suszarki także nie jest wskazane, jeżeli jednak nie możesz się bez niej obejść, zawsze wybieraj chłodny strumień powietrza. Jeżeli chodzi o produkty do stylizacji, postaw na takie, które mają w swoim składzie np. keratynę, która zapewnia wzmocnienie i ochronę. Znajdziesz ją m.in. w produktach z linii Wellaflex Frizz Control od marki Wella.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje