Poprzedni artykuł: Terapie do włosów Marion - dostosowane do indywidualnych potrzeb Następny artykuł: KMS California FREESHAPE - spray 2w1 do termostylizacji i wykańczania

Jak uzyskać efekt potarganych włosów?

Podobają Ci się fryzury z efektem plażowo potarganych włosów? Zobacz, jakie będą najmodniejsze latem 2014!

Plażowe fale i fryzury z efektem potarganych włosów są modne już od kilku sezonów, ale w tym zyskują nowe oblicze! Mają jeszcze więcej objętości i są zdecydowanie bardziej... dzikie!

plażowe fale

Cynthia Rowley, Pucci

Latem 2014 ekstremalną objętość włosów warto łączyć z przedziałkiem umiejscowionym nisko z jednej strony i ozdobnymi opaskami. Gaultier na swoim pokazie zaprezentował pogniecione włosy w połączeniu z lookiem zawierającym elementy odwołujące się do nieśmiertelnego stylu disco (cekinowe bluzki i odważne, niebieskie smoky eye), jak również z ponadczasową, rockową klasyką – czarną, skórzaną ramoneską i grubą kreską wyciągniętą w łuk; co pokazuje, że włosy w nieładzie (ale kontrolowanym!) są uniwersalne i sprawdzą się w wielu stylizacjach.

plażowe fale

Gaultier

Jak stworzyć pogniecione fale?

Do stworzenia takiej fryzury przyda się przede wszystkim suszarka z dyfuzorem i odpowiednie kosmetyki teksturyzujące. Po umyciu włosów i osuszeniu ich ręcznikiem (jeśli włosy nie są bardzo splątane, nie musimy ich rozczesywać), nakładamy od połowy ich długości (omijając skórę głowy) niewielką ilość wybranego preparatu i suszymy włosy z głową w dół przy użyciu dyfuzora. Podczas suszenia możemy również ugniatać włosy formując je w grube, nierówne fale.

Jakich kosmetyków użyć?

Kosmetyki polecane do stworzenia fryzur pełnych objętości o matowym wykończeniu, najczęściej zawierają w swoim składzie sól morską. Zazwyczaj mają wygodną w aplikacji i niezwykle wydajną formułę lekkiego żelu lub sprayu. Możemy je nakładać zarówno na wilgotne, jak i suche włosy. Efekt można stopniować bez obawy o nadmierne obciążenie włosów.

plażowe fale

1. Kevin Murphy, Hair.Resort.Spray, 95zł; 2. Aussie, mgiełka dodająca objętości, 24,99zł; 3. L'Oréal Professionnel, spray teksturyzujący, 70zł; 4. Kerastase, pasta short mania, 103zł.

Podobają się Wam takie fryzury?

zdjęcia: Imax Tree, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 lutego 2020, 08:07

Nasze propozycje