Poprzedni artykuł: Brokatowe odrosty oficjalnie trendem wśród festiwalowych fryzur Następny artykuł: Nieoczekiwane/mniej znane przyczyny wypadania włosów

Pokażcie to fryzjerowi! Wycinanie rozdwojonych końcówek bez skracania włosów

Obcinanie rozdwojonych końcówek nigdy nie było łatwiejsze. Skracanie włosów, zwłaszcza dla kobiet, które starają się je zapuścić, może być ciężkie. Jeden z fryzjerów zaprezentował oszałamiającą sztuczkę, która dowodzi, że problemu można jednak pozbyć się bez obcinania włosów.

Przyczyny rozdwajania się końcówek

Rozdwojone końcówki są najczęściej efektem nieodpowiedniej pielęgnacji włosów. Stosowanie suszarek, lokówek i prostownic, czyli urządzeń, które działają w wysokiej temperaturze, wysuszają włosy i uszkadzają ich strukturę.

Podobne rezultaty przynosi również zbyt częste ich farbowanie i rozjaśnianie oraz czynniki, na które mamy wpływ już w mniejszym albo żadnym stopniu: chlorowana woda, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy promieniowanie słoneczne.

Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek?

Przyjęło się, że obcinając końcówki, należy ściąć włosy na wysokości ok. 2,5 cm nad ich rozdwojeniem. Chociaż taki zabieg faktycznie służy włosom, dla kobiet je zapuszczających może wydawać się traumą.

Sam Villa, profesjonalny fryzjer, który dzieli się swoimi sztuczkami na Instagramie i YouTubie, znalazł na to sposób. Kilka dni temu zaprezentował absolutnie idealną metodę wycinania rozdwojonych końcówek. Jego filmik stał się hitem sieci i wcale się temu nie dziwimy.


Na nagraniu opublikowanym na Instagramie widzimy, jak Sam Villa chwyta pasmo włosów między palce jednej ręki. W drugiej ręce trzyma nożyczki. Przesuwając nią wzdłuż włosów, wycina jedynie zniszczone końcówki. W ten sposób błyskawicznie wygładza całą fryzurę i niweluje efekt elektryzujących się włosów.

Technika pozwala więc pozbyć się problemowych obszarów bez konieczności żegnania się z długimi włosami. Aż dziw bierze, że nikt na to wcześniej nie wpadł. Zresztą zobaczcie same TUTAJ

Czytaj też: Odwrócone mycie włosów, czyli sposób na objętość i połysk

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lipca 2019, 07:07

Nasze propozycje