Poprzedni artykuł: Ta fryzura była kiedyś naszym koszmarem. A teraz wraca w nowoczesnym w... Następny artykuł: Fryzjer gwiazd ostro o popularnej koloryzacji: 'To look z czasów kryzy...

Wypadanie włosów – przyczyny i rozwiązania problemu

Fryzury, , tagi: pielęgnacja włosów, suplementy, wypadanie włosów
Mocne, pełne objętości i blasku włosy nie tylko sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie, ale pomagają również w wyrażaniu emocji. Jednak wiele z nas boryka się z ich wypadaniem. Jakie są przyczyny tego problemu i jak sobie z nim radzić?
piękne włosy

Włosy są niekwestionowanym atrybutem kobiecości. Piękne i zdrowe, mogą być prawdziwym powodem do dumy i jedyną w swoim rodzaju ozdobą. Zdarza się jednak, że włosy zaczynają gwałtownie wypadać, budząc nasz niepokój. Dlaczego tak się dzieje i co możemy zrobić?

Przyczyny wypadania włosów

Negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak intensywne szczotkowanie, suszenie lub farbowanie, ma niekorzystny wpływ na jakość włosów. Jednakże w znaczącej większości przypadków – u około 80% kobiet – wypadanie włosów jest spowodowane dziedzicznymi przyczynami nasilonymi pod wpływem czynników hormonalnych.

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:

  • choroby przebiegające z gorączką
  • zabiegi operacyjne
  • choroby tarczycy
  • niedobory: żelaza, biotyny, witaminy D3, cynku, niektórych aminokwasów, nienasyconych kwasów tłuszczowych,
  • stosowanie restrykcyjnych diet
  • przyjmowanie niektórych leków

Kluczowa rola cebulki włosa w procesie jego wzrostu

Cebulka włosa jest jednocześnie centrum jego wzrostu – stanowi podstawę zdrowych, mocnych i pełnych objętości kosmyków.Korzeń włosa, jedyna jego żywa część, znajduje się głęboko w dolnych warstwach skóry i jest otoczony rzędem komórek. Podobnie do budowy cebuli, komórki te ułożone są w warstwy, a każda z nich odgrywa określoną rolę w procesie powstawania włosów.

Włosy wytwarzane są w korzeniach i zaopatrywane w składniki odżywcze przez naczynia krwionośne. Tutaj wytwarzane są ich budulce – zarówno te nadające włosom stabilność, jak i te odpowiedzialne za ich kolor. Substancje konieczne do wzrostu włosów i do utrzymania ich prawidłowej jakości przedostają się do wnętrza komórek włosa właśnie przez jego korzeń.

Priorin®Extra dla mocnych i zdrowych włosów

Priorin®Extra to marka stworzona z myślą o kobietach, które pragną zadbać o zdrowie swoich włosów również od wewnątrz, aby czuć się pięknie i kobieco każdego dnia. Składniki wchodzące w skład suplementu diety Priorin®Extra wzmacniają korzeń włosa w naturalny sposób od wewnątrz i w efekcie wspomagają naturalne procesy wzrostu włosów. Kuracja obejmuje suplement diety oraz szampon.

priorin

Składniki suplementu diety Priorin®Extra wzmacniają cebulki włosów od wewnątrz dostarczając im niezbędnych składników odżywczych. Preparat zawiera unikalną formułę 3ACTIV+ z dodatkiem biotyny, która działając na poziomie komórek włosa wspomaga ich wzrost. To unikalne połączenie ekstraktu z prosa, L-cystyny i kwasu pantotenowego (witaminy B5) z biotyną odgrywa dobroczynną rolę w procesie utrzymania pięknych włosów.

Materiał przygotowany we współpracy z marką Priorin®Extra

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje