Poprzedni artykuł: Koloryści, których warto obserwować na Instagramie Następny artykuł: Ruch No Poo ciągle na topie!

10 problemów, które zrozumieją tylko dziewczyny z kręconymi włosami

Fryzury, , tagi: loki, włosy kręcone
Dziewczyny z naturalnie kręconymi włosami wielokrotnie wyobrażały sobie siebie w prostej fryzurze. Ba, często sięgają po prostownicę, by choć na chwilę (do pierwszego deszczu lub choćby wilgotnego powietrza) cieszyć się prostymi kosmykami. Kręcone włosy przysparzają sporo problemów, dlatego dziewczyny, które marzą o takiej fryzurze muszą koniecznie dla ostudzenia emocji zapoznać się z listą poniżej. Powiedzmy sobie jednak szczerze – gdyby naprawdę spytać właścicielki kędziorków o to, czy chciałyby się zamienić na inne włosy – chórem odpowiedziałyby „NIE!”

1. Codzienne, poranne mycie włosów – brak tej czynności oznacza… oklapnietą i potarganą fryzurę. Sporo właścicielek loków ma swoje sposoby – np. pryska wodą na kędziorki, które, jeśli dobrze pójdzie, odzyskają swój skręt. Nie będzie to jednak to samo, co świeża fryzura. W tym punkcie warto jeszcze wspomnieć, że nie ma co chodzić spać w mokrych włosach. Rano trzeba będzie je myć na nowo. Ciężkie życie kręconowłosej!

2. Zapomnij o suszarce – włosy kręcone z natury są bardzo suche. Potraktowanie ich suszarką sprawi, że będą jeszcze bardziej niesforne. Czasem nie ma jednak wyjścia – przecież nie wyjdziemy na zewnątrz w całkowicie mokrych włosach. Warto lekko podsuszyć włosy i pozwolić im doschnąć naturalnie do końca.

3. Poszukiwania idealnego szamponu i odżywki – loki są bardzo wymagające. Potrzebują ogłady, podkreślenia i nawilżenia. Powiedzmy sobie szczerze – znalezienie produktów, które mają to wszystko w sobie, jest bardzo trudne. Wielu się jednak udaje. Polecamy prowadzić poszukiwania w naszym katalogu kosmetyków KWC. :)

4. Poszukiwania idealnego produktu do stylizacji – brylantyna nie, bo zbyt wysusza, żel tym bardziej, pianka zbyt usztywnia, a… wosk jest tłusty. Bądź tu człowieku mądry. Brak zastosowania jakiegokolwiek produktu do stylizacji włosów kończy się noszeniem siana na głowie.

5. Zapomnij o czapce – czy to w lecie czy to w zimie. No chyba, że wiesz, że po jej ściągnięciu jesteś już bezpieczna w domu albo… masz gdzieś to, że Twoje włosy są nieestetycznie oklapnięte.

6. Niespodzianki – wiele kręconowłosych podczas mycia i układania włosów trzyma kciuki, by włosy ułożyły się atrakcyjnie. Zazwyczaj bowiem każdy dzień to inna fryzura. Trudno przewidzieć, jak danego dnia zachowają się loki. Taki ich urok!

7. Trudno znaleźć dobrego fryzjera – każdy ma inny pomysł na kręconą fryzurę. Wiele z nich kończy się katastrofą. Większość fryzjerów uczyło się chyba zawodu na prostych włosach…

8. A gdzie kolczyki?! – rozpuszczone włosy zasłaniają wszystko, dosłownie, nawet twarz. Często nie ma zatem mowy, że ktoś dostrzeże kolczyki u kręconowłosej. Zawsze to jakiś plus – można inwestować tylko w ozdoby na szyję.

9. (Prawie) wszyscy chcą dotykać włosów – „ale fajne”, „mogę dotknąć?”, „daj dotknąć” itd. Pół biedy jeśli ktoś spyta, większość jednak dotyka bez aprobaty właścicielki. Dla większości kręconowłosych to zdecydowanie nic miłego!

10. Zapuszczanie włosów – zazwyczaj trwa długo, długo, za długo!

Są tu jakieś kręconowłose Wizażanki? Co dodałybyście do tej listy? :)

Zobacz także:  Nowa fryzura Rihanny. Jesteśmy zachwycone!

zdjęcia: Fotolia

Sprawdzone maseczki nawilżające do włosów - także kręconych!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2019, 10:23

Nasze propozycje