Poprzedni artykuł: Bella ze 'Zmierzchu' znowu zaszalała z fryzurą. Postawiła na pixie omb... Następny artykuł: Co zrobić, aby farbowane włosy szybko nie płowiały? Fryzjerka Beyonce...

Gwiazda Hollywood prostuje włosy... żelazkiem!

Jeśli nie chcesz sobie zniszczyć włosów, nigdy nie rób tego, co Cardi B...

Patrząc na zdjęcia z Instagrama raperki Cardi B, nietrudno się domyślić, że uwielbia eksperymentować z włosami. Ale nigdy nie przypuszczałyśmy, że aby mieć perfekcyjnie wygładzone włosy, gwiazda używa prawdziwego żelazka do prasowania ubrań!

Cardi B prostuje włosy żelazkiem

Cardi B to jedna z tych gwiazd, które nieustannie zwracają na siebie uwagę. Jej wygląd bywa do tego stopnia kontrowersyjny, że często zastanawiamy się, czy istnieją dla niej jeszcze jakiekolwiek granice. Szponowate paznokcie, przedłużone włosy, wyzywający styl i mocny makijaż - bez tego Cardi B nie rusza się z domu. Ale to wszystko nic w porównaniu do tego, co ostatnio zrobiła. Internet aż huczy od nowego pomysłu gwiazdy. Same zobaczcie:

Mamy tylko nadzieję, że to jedna z wielu peruk, które posiada Cardi B. W innym wypadku jej naturalne włosy na pewno nie wytrzymałyby takiego eksperymentu. Aż trudno nam sobie wyobrazić zapach palonych żalezkiem włosów...

Zobacz także: Nie obcinała włosów przez 20 lat... Zobacz, jak wygląda po wizycie u fryzjera!

W jednym z komentarzy pod filmikiem napisano, że w latach 70. prostowanie włosów żelazkiem było na porządku dziennym. Ktoś nawet przytoczył historię kuzynki, która robiła to wręcz notorycznie i nie doświadczyła przykrych skutków. My jednak nie jesteśmy co do tego przekonane i wolałybyśmy nie testować tego na sobie.

A dlaczego prostowanie włosów żelazkiem jest niebezpieczne? Przede wszystkim dlatego, że żelazko rozgrzewa się do temperatury zbliżonej w prostownicy. Nie posiada jednak ceramicznych powłok, które w jakikolwiek sposób chroniłyby włosy przed spaleniem. Brakuje mu także dodatkowych funkcji dedykowanych włosom.

Jaką prostownicę wybrać?

Poza tym profesjonalne prostownice mają wiele przydatnych zabezpieczeń. Zaliczamy do nich między innymi wielostopniową regulację temperatury, funkcję termostat chroniącą prostownicę przed przegrzaniem, termoizolacyjną obudowę chroniąca skórę przed oparzeniem, czy wreszcie funkcję podczerwieni, dzięki której prostownica równomiernie się nagrzewa.

Zobacz także: Nie masz czasu na ułożenie fryzury? Dzięki tym sposobom stylowo zakręcisz włosy w 5 minut!

Możemy też wybierać spośród funkcji pielęgnujących włosy, czyli na przykład funkcji jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów, wydzielanie pary podczas prostowania, która nawilża włos. Niezależnie jednak od tego, jak cudowną i multifunkcyjną prostownicę kupimy, zalecamy korzystanie z preparatów termoochronnych. Które wybrać? My polecamy te:

Toni&Guy, Iron It Heat Defence Spray - 32 zł
Wella, Shock Waves, Pianka z termoochroną - 11 zł
Garnier, Fructis, Cudowny olejek z olejkiem arganowym - 25 zł
Batiste, Stylist, Shield My Locks Heat&Shine - 22 zł
Heat Defence, Smooth Styling Spray - 52 zł
Marion, Termoochrona, Mgiełka chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury - 8 zł
L'Oreal Paris, Studio Line, Hot Liss - 15 zł

Zdjęcie główne: Pinterest

Twoje włosy są zniszczone? Postaw na nawilżanie i użyj tych kosmetyków:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 06:01

Zobacz także

Nasze propozycje