Poprzedni artykuł: Sombre 2020 - czy nadal jest modne? Następny artykuł: Puszące się włosy – sposoby na ich ujarzmienie

Rzadkie włosy – fryzury, które ukryją brak objętości

Fryzury,
,
, tagi: rzadkie włosy
Rzadkie włosy można zagęścić nie tylko dzięki właściwościom odżywek, szamponów, czy serum. Fryzury dla rzadkich włosów są równie skuteczne, co produkty do pielęgnacji. Jest jedna różnica – włosów przybywa nam jedynie wizualnie.

Rzadkie włosy to zmora wielu kobiet. Winą za ich utratę możemy jednak obarczać głównie geny, a dopiero później niewłaściwą pielęgnację i stylizację. Żeby dodać im odrobinę objętości, warto więc zadbać o zmianę nawyków i zrezygnować np. z prostowania włosów, ale przede wszystkim zastanowić się również nad zmianą fryzury. W dużej mierze to właśnie ona determinuje, czy nasze włosy odbierane są przez innych za rzadkie. Jeśli dobierzemy odpowiednie cięcie, nikt oprócz nas nie będzie wiedział o naszej frustracji z powodu niewystarczająco gęstych włosów.

Zobacz także:Rzadkie włosy - jak je wzmocnić i zagęścić?

Co sprawia, że rzadkie włosy wyglądają na gęste?

Odpowiednia długość

Rzadkie włosy uwielbiają krótkie cięcie. Dzieje się tak nie bez powodu. To właśnie krótkie fryzury są odpowiedzialne za lekkość włosów i ich łatwiejsze unoszenie się. Rzadkie włosy łatwo jest obciążyć. Długie pasma sprawiają więc, że fryzura opada, a włosy przylegają do skóry, sprawiając wrażenie jeszcze bardziej cienkich i przerzedzonych.

Grzywka

Grzywka, choćby stworzona z niewielkiej ilości włosów, dodaje im objętości. Sprawia wrażenie, że włosów na głowie jest więcej dzięki opadaniu na twarz. Grube, cięte na prosto grzywki są lepszym rozwiązaniem niż te cienkie. Potrafią skutecznie odwrócić uwagę od pozostałej części włosów i nawet wydawać się od nich grubsze.

Cięcie w stylu bob

Cienkie włosy kochają fale i fryzury bob. Niezależnie od ich rodzaju i wersji – asymetryczny, blunt bob, long bob, wszystkie są stworzone dla rzadkich włosów. Wzbogacone o luźne fale w stylu messy stworzą wrażenie podwójnej objętości. Co więcej, są niezwykle modne.

Zainspiruj się fryzurami dla rzadkich włosów z naszej galerii.

Zobacz także:Modne fryzury 2020: bob, pixie, grzywka.

Zobacz także:Asymetryczny bob na cienkie włosy.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2020, 14:35

Nasze propozycje