Poprzedni artykuł: Sprawia, że włosy łatwo się rozczesują, wyglądają na zdrowsze i piękni... Następny artykuł: Słony karmel przenosi się z lodów na włosy. Wygląda bardzo apetycznie...

Tak się kończy obcinanie grzywki maszynką. Co za wpadka włosowa!

Fryzury, , tagi: grzywka
Tak kończą się zabawy z maszynką... Ta kobieta próbowała obciąć nią grzywkę, ale zaliczyła spektakularną wpadkę włosową.

Ta zabawna wpadka pokazuje, że po pierwsze nie zawsze warto kurczowo trzymać się internetowych poradników. A po drugie, pewne kwestie związane z włosami warto jednak zostawić profesjonalistom.

Samodzielne obcinanie grzywki

W dobie internetu, po wpisaniu w wyszukiwarkę pytania, szybko otrzymamy odpowiedź nawet na to najbardziej nurtujące. Nic dziwnego, że w sieci aż roi się od różnego rodzaju tutoriali, również tych urodowych. Z łatwością możemy się dowiedzieć, jak farbować włosy w domu, jak wykonać klasyczne smokey eye, czy też jak poprawnie zdjąć hybrydy.

W większości przypadków te poradniki są bardzo pomocne, bo przecież nie każda z nas musi znać chociażby technikę zaplatania warkocza kaskadowego. Ale nie wszystkie tego typu wideo są rzetelne... Na instagramowym profilu RespectMyHair pojawił się filmik, który pokazuje, że nie zawsze warto ślepo podążać za pokazanymi w tutorialach wskazówkami.

Ten krótki filmik obrazuje, jak może skończyć się samodzielnie tworzenie grzywki. Umówmy się - to nie jest łatwe. Nawet profesjonalistom zdarza się spędzać więcej niż kilka minut nad obcinaniem grzywki. Kobieta, która postanowiła zrobić to w domu, bardzo szybko pożałowała swojej decyzji. Wybrała dość grube pasmo włosów, które chciała skrócić. Następnie przeczesała je grzebieniem i szybkim ruchem maszynki pozbyła się sporej długości kosmyków.

Zobacz także: Tak się kończy kopiowanie trendów z Instagrama! Czy te włosy udało się uratować?

Efekt jest wręcz przerażający... Mimo że grzywka ma odpowiednią długość, włosy odstają w każdą stronę zamiast delikatnie okalać twarz. Nie wiemy, jaki rezultat chciała osiągnąć ta kobieta, ale na pewno ten, który uzyskała, jest daleki od zamierzonego.

Myślicie, że tak beznadziejną sytuację da się w ogóle w jakikolwiek sposób uratować? 

Zdjęcie główne: Screen z Instagram.com/respectmyhair

Chcesz stworzyć efekt potarganych włosów? Użyj tych pianek:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 06:06

Zobacz także

Nasze propozycje