Poprzedni artykuł: Natalia Nykiel zmieniła fryzurę! Tak ostrego cięcia się nie spodziewal... Następny artykuł: Ból, depresja i największy koszmar włosowy... Po wizycie u fryzjera ta...

Koloryzacja saturn, to bardziej awangardowa wersja ombre. Już ją kochamy!

Fryzury, , tagi: ombre na włosach
Znudziło ci się zwykłe ombre? Teraz modne są saturn hair! Jesienią będzie to jeden z największych hitów włosowych. Jak wygląda ta koloryzacja?

Farbowanie włosów techniką saturn polega na odwróceniu efektu ombre, który od kilku sezonów nadal jest bardzo popularny. To znaczy, że od skóry głowy mamy jaśniejszy kolor, a im niżej, tym powinien on robić się ciemniejszy. Jest jeszcze jedna wersja tej koloryzacji, dużo bardziej pracochłonna, ale równie efektywna.

Saturn hair, czyli nowy trend włosowy

Jak nietrudno wywnioskować z nazwy tej techniki farbowania, włosy mają przypominć pierścienie planety Saturn. Dla uproszczenia stosuje się odwrócone ombre, ale tak naprawdę ten jasny element w koloryzacji powinien znajdować się mniej więcej po środku długości pasm. Końcówki oraz górna część powinny pozostać ciemniejsze. Nigdy nie należy robić odwrotnie, bo uzyskamy efekt wypłowiałych włosów.

Źródło: Instagram

Dlaczego jest to trudne do osiągnięcia? Przede wszystkim z powodu nakładu pracy oraz czasu, jakie trzeba poświęcić, aby osiągnąć najlepszy efekt. Stworzenie dwóch rodzajów ombre na jednej fryzurze wymaga doświadczenia oraz precyzji. Dobrane kolory muszą rozkładać się równomiernie, a co najważniejsze, płynnie w siebie przechodzić

Zobacz także: Jak zrobić w domu pasemka?

Ten sposób farbowania wymyśliła brytyjska stylistka fryzur - Karine Jackson. Jak sama tłumaczy, najlepiej sprawdzi się na prostych włosach. Dla kobiet, które nie chcą drastycznie zmieniać długości, odrobina szaleństwa z kolorami jest chyba najlepszym dla nich wyjściem. 

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak prezentuje się efekt z odwróconym ombre.

Testuj kosmetyki za darmo!

Przypominamy, że zapisują się do naszego Klubu Recenzentki, możesz testować najnowsze kosmetyki zupełnie za darmo. Efektami pochwal się w Lookach Wizażanek, gdzie przy każdym dodanym przez ciebie zdjęciu makijażu, fryzury czy manicure, możesz oznaczyć produkty, których użyłaś.

Zdjęcie główne: Pinterest

Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji. Zapewnią ci ją te kosmetyki:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:24

Zobacz także

Nasze propozycje