Poprzedni artykuł: Przetestuj nową elektryczną szczotkę do rozczesywania włosów Remington... Następny artykuł: Te kosmetyki uratują nawet najbardziej zniszczone włosy!

Dramat Shakiry! Gwiazda traci włosy z powodu poważnej choroby!

Shakirę dotknęła tragiczna szczególnie dla kobiet choroba, która powoduje wypadanie włosów! Czy uda jej się uratować bujną czuprynę?

Shakira ostatnio nie ma lekko. W zeszłym roku wokalistka zmagała się z problemami ze strunami głosowymi, przez co musiała odwołać część swoich koncertów. Nienajlepiej działo się również w jej życiu prywatnym - media donosiły, że jej związek z młodszym od niej o 10 lat Gerardem Pique przechodzi poważny kryzys. W Polsce mówi się, że od tylu problemów można "osiwieć", jednak jeżeli wierzyć doniesieniom "Mujer Hoy", Shakira teraz boryka się z dużo gorszymi problemami - może stracić włosy. 

Polecamy:  Piotr Stramowski zmienił się nie do poznania. Fani "ooo nie!"

A post shared by Shakira (@shakira) on

Shakira cierpi na łysienie plackowate?

Wokalistka do tej pory mogła się pochwalić pięknymi lokami. Media jednak donoszą, że Shakira zaczęła się borykać z łysieniem plackowatym. Choć ta choroba dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, to jednak zdecydowanie bardziej dotkliwa jest dla pań. Mężczyźni mogą w ostateczności zgolić włosy, a panie nie mają już tak lekko. Ogolona głowa to jednak dość rzadki widok nawet u gwiazd...

Polecamy:  Ten suchy szampon nie ma konkurencji! Sprawdź, dlaczego

Co to jest łysienie plackowate?

Jest to choroba przewlekła, w której mieszki włosowe zostają uszkodzone, na skutek czego dochodzi do wypadania włosów. Jej nazwa pochodzi od tego, że na obszarze owłosionym powstają całe rozlegle placki bez włosów. Choroba najczęściej dotyka osoby w wieku 20-40 lat, ale może się pojawić również w dzieciństwie.
Dokładne przyczyny nie są znane, ale wysoce prawdopodobne są czynniki genetyczne i zaburzenia autoimmunologiczne. Łysienie plackowate często występuje w połączeniu z takimi chorobami, jak cukrzyca typu 1, Hashimoto, atopowe zapalenie skóry, toczeń rumieniowaty, zapalenie jelita grubego. W przypadku ekstremalnym chory może stracić wszystkie włosy - nawet brwi i rzęsy.

Polecamy:  Najmodniejsza fryzura roku to wcale nie blond ani brąz

Część osób ten rodzaj łysienia zalicza do schorzeń psychodermatologicznych. U jego podłoża może więc leżeć stres, a jak również trudny okres emocjonalny, których w przypadku Shakiry ostatnio nie brakuje.

A post shared by Shakira (@shakira) on

Jak leczyć łysienie plackowate?

Leczenie tej choroby jest długotrwałe i tak naprawdę może nie przynieść efektów. Jak podaje serwis Mujer Hoy, Shakira obecnie leczy się w barcelońskiej klinice, gdzie poddaje się specjalistycznej terapii, jak również korzysta z zabiegu mikropigmentacji, którego zadaniem jest nie leczenie, a raczej maskowanie braku włosów.

Zetknęłyście się kiedyś z tą chorobą? Słyszałyście o przypadkach, kiedy terapia zadziałała?

Polecamy:  Justyna Steczkowska pokazała się w nowej fryzurze. "Kochani w krótszych lepiej?"

Jeżeli wasze włosy również są osłabione i wypadają, to mamy dla was propozycje kilku szamponów, które poprawią ich kondycję.

szampony na wypadanie włosów

 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2020, 20:45

Nasze propozycje