Poprzedni artykuł: Refleksy na włosach blond i ciemnych - inspiracje Następny artykuł: Modne kolory włosów w 2020 roku: ombre, kolorowe końcówki, odrosty

Siwe ombre – co musisz wiedzieć przed farbowaniem?

Fryzury,
,
, tagi: ombre hair, ombre
Siwe ombre to wzniesienie zwykłej, klasycznej koloryzacji na wyższy poziom. Szare, a w zasadzie siwe włosy to już nie powód do wstydu, a jeden z większych trendów w koloryzacji ostatnich lat.

Siwe ombre z pewnością jest warte stworzenia kolejnej tablicy na swoim koncie na Pintereście i dodania go do inspiracji na Instagramie. Czy jednak jest możliwe do uzyskania w normalnym, prawdziwym życiu? Wydawałoby się, że tak. Przecież w swoim czasie dumnie prezentowały go Ellie Goulding, czy Nicole Ritchie. Prawdą jednak jest, że sama koloryzacja, której celem jest uzyskanie siwego ombre nie jest taka łatwa. Trzeba zastosować się do kilku zasad i wiedzieć, że są sytuacje, w których pomimo największych chęci, najlepiej jest zrezygnować.

Siwe ombre – to nie takie łatwe. Czy warto skusić się na "grombre"?

Jeśli zastanawiasz się nad koloryzacją, to po pierwsze – siwe ombre trudno jest uzyskać samodzielnie w domu. Próby jego wykonania mogą zakończyć się rozczarowaniem. Co więcej, nawet po wizycie u fryzjera lub stylisty można nie uzyskać tego, czego się spodziewałyśmy. Potrzebne jest kilka sesji – nawet trzy spotkania. Nikt nie chce zniszczyć włosów silnym rozjaśnianiem. Jednorazowo można to zrobić wyłącznie o kilka odcieni. Im ciemniejsze masz włosy, tym więcej pracy może kosztować cię chęć posiadania siwego ombre. Nie oznacza to oczywiście, że się nie da. Wystarczy odrobina cierpliwości.

Siwe ombre wymaga jasnych włosów i najlepiej wygląda na niemal białych pasmach. Jeśli jest się blondynką, ten efekt jest łatwiejszy do osiągnięcia, przy ciemnych, konieczne jest ich mocne rozjaśnianie. Kłopotliwe jest również posiadanie wcześniej farbowanych włosów. Nawet na ciemnych, farbowanych na blond końcach, szarość i siwe pasma mogą przybrać inny, niepożądany kolor.

Siwe ombre jest również dość kłopotliwe, jeśli chodzi o dopasowanie do rodzaju urody. Te z nas, które zaliczają się do cieplejszych typów, mogą wyglądać w tym kolorze niekorzystnie. Koloryzacja ombre w odcieniach szarości może sprawić, że będą wyglądały starzej, na bardziej zmęczone. Osoby o chłodniej karnacji i oprawie mogą próbować – zimowy i letni typ są odpowiednimi do stworzenia nietypowego, zimnego ombre.

Wciąż marzy ci się siwe ombre? Sprawdź naszą galerię i zainspiruj się.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 18:43

Nasze propozycje