Poprzedni artykuł: Jak wybrać lokówkę do włosów? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Następny artykuł: Twoje włosy są matowe i wyglądają na zaniedbane? Ten zabieg je wygładz...

Ta gwiazda zdradziła, że myła włosy... raz na miesiąc. Wszystko dla roli w popularnym serialu

Fryzury, , tagi: gra o tron
Aż trudno uwierzyć, że Sophie Turner zgodziła się na coś tak obrzydliwego. Ale... czego nie robi się dla roli?

Sophie Turner to jedna z tych gwiazd, której po prostu zazdrościmy pięknych włosów. Niezależnie od tego, czy są w odcieniu lodowatego blondu czy ognistej rudości - zawsze wyglądają cudownie. Dlatego tym bardziej trudno nam uwierzyć, że na planie "Gry o Tron" Turner zgodziła się je poważnie zaniedbać na wyraźne polecenie reżysera. Głowę mogła myć... raz na miesiąc.

Sophie Turner miała zakaz mycia włosów

Cały okres kręcenia piątego sezonu "Gry o Tron", czyli kilka miesięcy - tak długo Sophie Turner musiała powstrzymywać się od regularnego mycia włosów. Przypominamy, że w piątym sezonie serialu Sansa Stark, znalazła się pod jarzmem Ramsaya Boltona, który wykorzystywał ją i torturował. Nie wyglądała ani trochę arystokratycznie, więc zakaz miał pomóc wczuć się jej w rolę zmęczonej i brudnej siostry Jona Snowa

Przez pierwsze kilka sezonów pozwalano mi myć włosy normalnie, ponieważ grałam arystokratyczną dziewczynę. Dopiero w piątym sezonie wszystko się zmieniło i poproszono mnie, bym nie myła włosów. To było naprawdę obrzydliwe - wyznała Sophie Turner.

A gdyby tego było mało, sztuczne płatki śniegu były rozpylane przez specjalne maszyny na planie, wplątywały się w jej brudne włosy i trudno było je później nawet wyczesać. Każda z nas doskonale wie, jakim koszmarem jest rozplątywanie supłów, a co dopiero wyciąganie z nich czegoś tak małego. 

Po miesiącach użerania się z brudnymi włosami Sophie wreszcie mogła wrócić do regularnej higieny. Dlaczego? Otóż w późniejszych odcinkach gwiazda nosi perukę. Zmiana nie była spowodowana jej osobistym dyskomfortem - powód był bardziej prozaiczny. Poza planem młoda Brytyjka regularnie rozjaśnia włosy do platynowego blondu. Ciągłe powrotu do rudości na czas kręcenia kolejnego sezonu, a później znowu do platyny sprawiły, że włosy Sophie straciły dawną witalność i blask.

W pełni rozumiemy wymagania roli, i to w najpopularniejszym serialu świata. Ale żeby zabronić kobiecie regularnej higieny aż na kilka miesięcy?!

Zdjęcie główne: Instagram.com/movie_slayer

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 08:56

Zobacz także

Nasze propozycje