Poprzedni artykuł: Szczotka Wet Brush, która nie wyrywa włosów w promocji w Hebe Następny artykuł: Modne fryzury: side swept bangs, czyli grzywka wyszczuplająca twarz

Spalone włosy – jak je uratować?

Fryzury,
,
, tagi: rozjaśnianie włosów, zniszczone włosy, spalone włosy
Spalone włosy to najczęściej efekt rozjaśniania lub farbowania, dekoloryzacji lub stylizacji wysoką temperaturą. Sprawdźcie, jak zregenerować spalone sposoby - olejowanie włosów, pielęgnacja, zabieg Olaplex.

Spalone włosy to kosmyki skrajnie zniszczone, wysokoporowate, które się łamią, kruszą i puszą. Najlepszym sposobem na regenerację włosów jest ich drastyczne obcięcie, lecz nie każda dziewczyna zdecyduje się na takie rozwiązanie. Najbardziej skutecznym sposobem na regenerację jest zastosowanie kuracji Olaplex, która odbudowuje strukturę kosmyków. Warto jednak uzupełnić kurację o domową pielęgnację, czyli stosowanie masek regeneracyjnych, mycie włosów odżywką czy regularne olejowanie włosów.

spalone włosy

Jak rozpoznać spalone włosy?

Spalone włosy to pasma w bardzo złej kondycji, które kruszą się, łamią, a niekiedy nawet ciągną jak guma. W dotyku są one bardzo szorstkie, suche, często się puszą. To zupełne przeciwieństwo gładkiej tafli włosów. Często również końcówki są rozdwojone i widoczny jest efekt pogięcia, jakby było pokarbowane.

Trzeba zaznaczyć, że tak zaawansowane zniszczenie włosów jest bardzo trudne do naprawienia, jednak istnieją sposoby, które mogą poprawić ich stan.

Zobacz także:Jak uratować zniszczone włosy?

Spalone włosy - przyczyny

Najczęstsze przyczyny spalonych włosów to:

  • częste prostowanie lub kręcenie pasm bez stosowania kosmetyków chroniących przed temperaturą,
  • częste lub nieprawidłowe rozjaśnianie włosów, na przykład trzymanie zbyt długo rozjaśniacza lub zły wybór produktu,
  • częste farbowanie włosów,
  • trwałą ondulacja,
  • dekoloryzacja.

Jak zregenerować spalone włosy?

Zregenerowanie spalonych włosów nie jest łatwym zadaniem. Często zniszczenia są nieodwracalne i jedynym rozwiązaniem jest ścięcie zniszczonych włosów. Istnieją jednak sposoby na poprawę ich kondycji, choć włosy najprawdopodobniej i tak nie wrócą do stanu przed zniszczeniem.

Domowe sposoby na spalone włosy

Odpowiednia pielęgnacja pomoże nam zregenerować spalone włosy. Najpierw jednak musimy ograniczyć czynniki, które wpływają na ich zniszczenie. Po pierwsze, jak najszybciej powinniśmy zrezygnować ze stylizacji włosów wysoką temperaturą lub zainwestować w dobre kosmetyki termoochronne. Zrezygnujmy również z domowej koloryzacji, na farbowanie czy rozjaśnianie udajmy się do fryzjera. Jeśli chcemy farbować włosy w domu, postawmy na delikatne farby bez amoniaku.

Najlepszym domowym sposobem na regenerację jest olejowanie włosów. Polega ono na nałożeniu naturalnego oleju roślinnego na włosy i pozostawienie go na dwie godziny lub całą noc. Następnie myjemy włosy szamponem. Dzięki temu zabiegowi będę one zdyscyplinowane, gładkie i lśniące. Bardzo ważna jest tutaj regularność i sumienność, kosmyki powinniśmy olejować raz w tygodniu. Spalone włosy to włosy wysokoporowate, dlatego należy wybierać oleje przeznaczonego do tego typu włosów.

Równie ważna jest codzienna pielęgnacja. Regularnie stosujcie maski regenerujące i głęboko odżywcze do zniszczonych włosów. Jeśli kosmyki są w bardzo złej kondycji, zamiast odżywek warto stosować maski po każdym myciu. Powinniśmy również stawiać na delikatne mycie włosów, świetnie sprawdzi się tutaj metoda OMO lub mycie włosów odżywką.

Zabieg Olaplex 

Olaplex to najbardziej skuteczny sposób na regenerację spalonych włosów. Kuracja Olaplex łączy uszkodzone wiązania włosów po zabiegu chemicznym, czyli na przykład rozjaśnianiu. Jeśli często farbujemy i rozjaśniamy włosy, najlepiej by podczas każdego nasz fryzjer korzystał z kosmetyków do profesjonalnego użytku - Olaplex 1 i Olaplex 2.

W domu możemy skorzystać z Olaplex 3, która ma takie samo działanie jak 1 i 2, lecz nieco mniejsze stężenie składników aktywnych. Kuracje warto uzupełnić kosmetykami pielęgnacyjnymi z Olaplex, które dodatkowo zregenerują włosy.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

10 lipca 2020, 12:28

Nasze propozycje