Poprzedni artykuł: Twój jasny blond stał się żółty? Ta sztuczka z szamponem szybko to zni... Następny artykuł: Co za metamorfoza! Cara Delevingne zdecydowała się na bardzo krótką fr...

Kreda, toner, spray... Te gadżety całkowicie odmienią twój kolor włosów (ale tylko na chwilę ;)

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów
Chcesz zafarbować włosy, ale nie wiesz, w jakim kolorze będziesz dobrze wyglądać? Wypróbuj jeden z tych sposobów i od razu podejmij decyzję!

Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce!

Trudno wyobrazić ci sobie, jak będziesz wyglądać w blondzie czy brązie albo jeszcze innym, bardziej szalonym kolorze? Najlepszym sposobem jest wykorzystanie w takim wypadku tymczasowej koloryzacji. Jaką metodę wybrać?

Farbowanie włosów szamponetką

Szamponetki są dużo bardziej bezpieczne dla włosów niż tradycyjne farby. To dlatego, że znacząco różnią się od siebie składem. Szamponetki nie zawierają utleniacza oraz amoniaku, czyli związków, które odpowiadają za wchłanianie się farby przez włosy. Zamiast tego, pigmenty zawarte w kosmetyku osadzają się jedynie na powierzchni kosmyków. Można się ich pozbyć szamponem. Zwykle znikają po minimum czterech, a maksymalnie po 20-paru myciach. Dlatego jest to również świetny sposób na wypróbowanie tego, jak będziesz wyglądać w najmodniejszych koloryzacjach nadchodzącego lata. A mowa tu chociażby o chocolate orange czy też dirty blonde

Stosowanie jest niezwykle proste. Koloryzujący kosmetyk nakłada się na włosy tak jak zwykły szampon. Należy go spienić na kosmykach i wmasować. Trzeba to robić dość dokładnie i nieco dłużej. Wtedy będziemy mieć pewność, że każde pasmo zostało dobrze pokryte szamponetką. Później wystarczy spłukać pianę, wysuszyć włosy, wystylizować je tak, jak nam się podoba i gotowe. Możemy się cieszyć nową fryzurą.

Przy wyborze koloru należy pamiętać o tym, aby kupić produkt w ciemniejszym kolorze niż nasze włosy. Ponieważ pigment osadza się na powierzchni włosa, nie wypłukuje z jego struktury naturalnego koloru. Dlatego niestety brunetki nie będą mogły sprawdzić, czy byłoby im dobrze w blondzie. Uda im się pogłębić naturalny kolor, ale nic poza tym.

Zobacz także:Farbowanie włosów w domu krok po kroku

Problemem może być też sama struktura włosów. Wszystko zależy od ich porowatości. Wtedy kolor może się na nich nie tylko nierówno rozkładać, ale też nierówno wypłukiwać. Ale szamponetka nie jest jedynym wyjściem, jeśli chcemy tymczasowo pokolorować włosy. W naszej galerii znajdziesz cztery inne, równie skuteczne sposoby.

Zdjęcia: istockphoto.com

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

7 kwietnia 2020, 18:46

Nasze propozycje