Poprzedni artykuł: Jessica Mercedes zmieniła kolor włosów! Dobry pomysł? Następny artykuł: Dzięki niej włosy nie wypadają i są błyszczące. W dodatku nie kosztuje...

Przez dwa lata nie zmywała z włosów odżywki. Jak teraz wygląda?

Fryzury, , tagi: kręcone włosy
Ta dziewczyna przeprowadziła eksperyment na swoich włosach! Czy to był dobry pomysł?

Guyamassonora na portalu Reddit.com tłumaczyła, że trudno było jej sobie poradzić z kędziorami. Często się puszyły i stawiały opór przed jakimkolwiek wygładzeniem oraz nadawaniem im odpowiedniej sprężystości. I żadna z testowanych przez nią metod pielęgnacji włosów nie pomogła jej uzyskać pożądanego efektu. Postanowiła więc przeprowadzić pewien test...

Zobacz także:10 uniwersalnych fryzur dla kręconych włosów

Po krótkim eksperymencie okazało się, że cała sztuczka polegała na… niezmywaniu odżywki z włosów. Od kiedy Guyamassonora pierwszy raz przetestowała to rozwiązanie, minęły dwa lata i jej włosy zmieniły się wręcz nie do poznania.

Nie zmywam nigdy żadnej z odżywek, którą stosuję. Zawsze miałam zdrowe włosy i zastanawiałam się czy taka metoda za bardzo ich nie obciąży. Na szczęście okazało się, że jest zupełnie inaczej. Odciskanie nadmiaru produktu i wody w bawełnianą koszulkę lub ręcznik z mikrofibry było zbawieniem – pisze na portali reddit.com Guyamassonora.

Kobieta zdradziła również, że tylko raz w tygodniu myje włosy szamponem na całej długości. W pozostałe dni stosuje wyłącznie odżywkę. Dzięki temu loki są według niej o wiele bardziej zdefiniowane oraz sprężyste. Ta sztuczka pomogła nadać kędziorom również blasku, którego niemal od zawsze im brakowało.

Nam trudno uwierzyć w całą tę historię, więc postanowiłyśmy poprosić o opinię w tym temacie ekspertów - stylistę fryzur Andrzeja Wierzbickiego i Tomasz Schmidta - mistrza koloryzacji, współzałożyciela salonów i marki kosmetyków WS Academy. Ten duet na pewno dobrze znacie z TVN Style.

Zdjęcie: Materiały PR/Weronika Krysiak

Czy wolno myć włosy wyłącznie odżywką?

Jak tłumaczy w rozmowie z Wizaz.pl Tomasz Schmidt, nasza głowa i włosy wymagają znacznie intensywniejszej pielęgnacji niż kiedyś.

Fakt, że komuś służy używanie samej odżywki bez spłukiwania wydaje się być sytuacją incydentalną, trudną do wyobrażenia. Przy współcześnie występujących warunkach środowiska niemycie głowy nie jest możliwe, bowiem konieczne jest jej systematyczne oczyszczanie. Trochę przypomina to sytuację, w której nie używalibyśmy mydła, tylko codziennie balsamowali ciało - mówi Schmidt. 
Powinniśmy myć głowę według potrzeb i bardzo starannie ją spłukiwać tak, aby dokładnie oczyścić skórę głowy z codziennych zabrudzeń i produktów do stylizacji. Chłodna woda to nasz sojusznik w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności i kondycji włosów. Nie bójmy się ich myć codziennie, ponieważ mogą one potrzebować tego częściej niż zwykle – pamiętajmy tylko o wyborze właściwego szamponu. Sięgając po produkt do mycia sprawdzajmy, czy zawiera on składniki skutecznie oczyszczające skórę głowy, jak np. rumianek, nasturcja, cytryna czy bluszcz - dodaje mistrz koloryzacji. 

Zdaniem naszego eksperta zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzone niewłaściwie, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. "Bardzo często podczas stosowania odżywek przesadzamy z aplikowaną ilością, co tylko obciąża zarówno włosy, jak i skórę głowy, która w ogóle nie powinna mieć z kontaktu z odżywką. W 99% przypadków nakładanie jej bezpośrednio na skórę głowy, a nie na same włosy, może spowodować zaburzenia fizjologicznej równowagi skóry, powodując m.in. jej przetłuszczanie, łupież, pieczenie i swędzenie", tłumaczy Schmidt. 

Na co zwracać uwagę podczas mycia włosów?

Zdaniem Andrzeja Wierzbickiego podczas stosowania kosmetyków powinniśmy pamiętać o fundamentalnej zasadzie - do pielęgnacji skóry głowy stosujmy szampon dopasowany do jej potrzeb, a do włosów odpowiedni rodzaj odżywki.

Większość z nas traktuje głowę i włosy integralnie, jako całość, a to błąd. Skóra wymaga odmiennej pielęgnacji niż same kosmyki. Jeśli borykamy się z wypadaniem włosów, ich ciągłym przetłuszczaniem się, łupieżem czy alergią to znaczy, że musimy pomóc skórze głowy. Tymczasem łamanie, puszenie się, brak objętości, rozdwajanie, czy suchość są objawami kłopotów z włosami. Problemy skóry głowy są niestety nieco bardziej złożone i wymagają kompleksowej opieki. Włosom w znacznym stopniu może pomóc natomiast dobra odżywka i zmiana nawyków podczas codziennej stylizacji - wyjaśnia stylista fryzur.

Pamiętajcie, że jeżeli na opakowaniu odżywki znajduje się informacja, że produkt należy spłukać, to powinniśmy używać go zgodnie z zaleceniami producenta.

Zdjęcie: Reddit.com/guyamassonora

Te odżywki koniecznie powinnaś przetestować:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 stycznia 2020, 12:53

Nasze propozycje