Poprzedni artykuł: Lśniące włosy za grosze? Kendall Jenner zdradziła swój sekret! Następny artykuł: Perłowa koloryzacja to must have tego lata!

Ten trik pomoże Ci wyznaczyć idealne miejsce na przedziałek. Dzięki temu odejmiesz sobie lat!

Fryzury, , tagi: fryzura do twarzy
Zastanawiasz się, w którym miejscu dokładnie powinien znajdować się przedziałek, abyś wyglądała jak najbardziej korzystnie? Wypróbuj ten trik!

Wielokrotnie siedząc na fotelu fryzjerskim zastanawiałyśmy się, na którą stronę chciałybyśmy tym razem przedziałek - lewo, prawo, a może w ogóle lepiej pasowałaby do nas grzywka (ostatnio niezwykle modna jest blunt bang)? I mimo że nasz stylista zawsze potrafi nam najlepiej doradzić, to często zastanawiamy się, jak później układać włosy, aby ten wybrany przedziałek znajdował się w idealnym miejscu. 

Źródło: Pinterest

Jaki przedziałek pasuje do ciebie?

Wyznaczenie dobrego miejsca na przedziałek, to jedno. Ale wybranie odpowiedniego przedziałka do kształtu twarzy i samej fryzury, to już wyższa szkoła jazdy.

Przede wszystkim warto zacząć od określenia naturalnego miejsca przedziałka włosów - rozpuść kosmyki i sprawdź, jak się układają opadające pasma. Jeśli włosy same układają się w jednym miejscu, możesz przy tym zostać. Nie ma jednak przeszkód ku temu, by zmienić położenie przedziałka. Wtedy trzeba to bardziej dopracować, a i rano możesz niestety mieć problem z ujarzmieniem niesfornych włosów. Wybór należy do Ciebie :).

Na szczęście stylista fryzur gwiazd, Ken Paves, zdradził sekret, który w szybki i prosty sposób pozwala nam określić najlepszy punkt przedziałka.

Źródło: Pinterest

Jak odnaleźć miejsce na przedziałek na boku?

Idealnie poprowadzony przedziałek to taki, który zaczyna się w najwyższym punkcie brwi, czyli w miejscu załamywania się łuku. Proste, prawda? Zamiast głowić się podczas porannego układania fryzury, teraz już będziesz wiedziała, jak poradzić sobie z niesfornymi kosmykami tuż po przebudzeniu.

Zobacz także: Złoty przedziałek na włosach? To coś więcej niż tylko ozdoba!

Zaletą prawidłowego ułożenia przedziałka, jest przede wszystkim odsłonięcie rysów twarzy po jednej stroni, co optycznie wyszczupla buzię. Dodatkowo warto zaczesać parę kosmyków za ucho, aby jeszcze podkreślić ten efekt. Przy dobrym konturowaniu bronzerem i wprowadzeniu sztuczki z przedziałkiem, odejmiesz sobie nawet kilka kilogramów!

Pamiętaj jednak, że miejsce, w którym chcesz zrobić przedziałek, powinno zostać dopasowane też do rodzaju włosów, a konkretniej do ich grubości. Cienkie włosy powinno się raczej zaczesywać przedziałkiem z boku. Wtedy jesteśmy w stanie wydobyć z nich maksymalną objętość. Grube włosy natomiast mogą zostać rozdzielone przedziałkiem po środku, co pozwoli im luźno i swobodnie opadać, okalając twarz. 

Zobacz także:Odrastająca grzywka - jak sobie z nią poradzić?

Wbrew pozorom, wybór przedziałka nie powinien być do końca podyktowany kształtem twarzy, a raczej zasłonięciem niekorzystnego profilu, a odsłonięciem tego bardziej fotogenicznego. W takiej sytuacji warto rozważyć opcję wykonania grzywki. 

A ty jak nosisz przedziałek? :)

Zdjęcie główne: Pinterest

Nie zapomnij o utrwaleniu przedziałka! Przetestuj te lakiery do włosów:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 22:20

Zobacz także

Nasze propozycje