Poprzedni artykuł: Hubert Urbański zmienił fryzurę! Teraz jest łysy Następny artykuł: Sombre na brązowych włosach - jak wygląda i jak je wykonać?

Szamponetki – jaki dają efekt i jak ich używać?

Fryzury,
,
, tagi: farbowanie włosów, szamponetka
Szamponetka do włosów to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zmienić kolor włosów na tydzień lub dwa. Sprawdzicie, jak wybrać szamponetkę i w jaki sposób jej używać.

Szamponetka to prosty sposób na odświeżenie koloru lub zupełną odmianę swojego wizerunku. Dzięki niej możemy również przetestować czy dany kolor będzie do nas pasował bez ryzyka. Szamponetka to farba nietrwała, dlatego kolor zmyje się już po kilku myciach. To proste i tanie rozwiązanie, jednak ma pewne ograniczenia. Na przykład szamponetką nie da się rozjaśnić koloru włosów, tak więc nie możliwe jest, aby brunetka czy szatynka została na chwilę blondynką.

szamponetka do włosów

Jak działa szamponetka do włosów?

Szamponetka to bardzo delikatna farba do włosów, która nie zawiera utleniaczy i schodzi po kilku myciach. Nie jest w stanie nam w żaden sposób rozjaśnić włosów, a jedynie nadać im kolor. Nie wnika ona we wnętrze włosa, a jedynie pokrywa go pigmentem z zewnątrz. Efekt farbowania jest więc natychmiastowy, ale również krótkotrwały. To świetny sposób na sprawdzenie czy dany kolor nam pasuje lub szaleństwo z kolorowymi odcieniami, na przykład na wakacje.

Jak stosować szamponetki do włosów?

Szamponetka do włosów to farba nietrwałą w formie szamponu. Wystarczy zmoczyć i umyć głowę, a następnie nałożyć szamponetkę i dokładnie spienić włosy. Najlepiej dodatkowo przeczesać je grzebieniem, żeby farba pokryła równomiernie wszystkie kosmyki. Pozostawiamy ją na włosach na czas, który opisany jest w instrukcji. Następnie spłukujemy pianę i nakładamy odżywkę do włosów. Jak widać użycie szamponetki jest bardzo łatwe, wystarczy trzymać się instrukcji na opakowaniu.

Szamponetki do włosów - wady i zalety

Zalety stosowania szamponetki

  • niska cena
  • łatwość w użyciu
  • duży wybór kolorów
  • nie niszczy włosów
  • natychmiastowy efekt

Wady stosowania szamponetki

  • słaba trwałość produktu
  • nie można rozjaśnić włosów
  • kolor może się do końca nie spłukać
  • kolor może wyjść inny niż na opakowaniu

Zobacz także:Domowa koloryzacja - krok po kroku

Jak wybrać szamponetkę do włosów?

Najważniejszą kwestią w wyborze szamponetki jest dobór odpowiedniego koloru. Nigdy nie wybieramy kolory jaśniejszego niż nasz naturalny, gdyż szamponetką nie jesteśmy w stanie rozjaśnić włosów. Jej kolor nie może być także dużo ciemniejszy od naszego naturalnego koloru, gdyż może on się wtedy do końca nie spłukać i pozostaniemy z kolorem niespodzianką na głowie. Włosy mogę pozostać wtedy na przykład zielone.

Najlepiej dobrać szamponetkę w kolorze o 2-3 odcienie ciemniejszym od naszego koloru włosów. Możemy również postawić na kolorowe odcienie, choć wtedy nie mamy pewności czy kolor się wypłucze do końca.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2020, 13:11

Nasze propozycje