Poprzedni artykuł: Jennifer Lopez zrobiła sobie pasemka! Wyglądają jak stary baleyage... Następny artykuł: Jaką prostownicę do włosów kupić? Podpowiadamy, czym warto kierować si...

Bąbelkowe warkocze zrobisz nawet, gdy jesteś spóźniona. Wyglądają efektownie i uroczo

Ten oszukany warkocz zrobi furorę wiosną i latem! Wykona go nawet kilkulatka :).

Zaplecenie warkocza to zawsze dobry pomysł na szybką i efektowną fryzurę. Dodaje uroku, odmładza - po prostu prezentuje się bardzo dziewczęco, lekko i wakacyjnie. Nic dziwnego, że już od kilku sezonów przeróżne warkocze stają się motywem przewodnim wiosny oraz lata

Ładny splot wymaga jednak precyzji. A co, jeżeli nie mamy za bardzo czasu? Znamy jeszcze szybszą i łatwiejszą w wykonaniu fryzurkę, która wygląda równie pięknie, co klasyczny warkocz. I mimo że nazywana jest bąbelkowym warkoczem, w rzeczywistości niewiele ma z nim wspólnego :). 

Szybka fryzura z bąbelkowym warkoczem

Bąbelkowe warkocze to nic innego, jak koński ogon z odrobiną urozmaicenia. Chodzi o to, aby po związaniu włosów w kucyka, na jego całej długości zawiązać w regularnych odstępach cienkie gumki. Mogą być na przykład te, których używa się do wykończania miniwarkoczyków (tak zwanych box braids). Inne mogą połamać i po prostu wyrwać kosmyki, a tego chcemy przecież uniknąć. Kiedy ten krok mamy za sobą, następnie wyciągamy włosy z każdego "piętra", tworząc charakterystyczny bąbel.

Myślicie, że to jest trudne? Nic bardziej mylnego! Na poniższym wideo można dokładnie zaobserwować każdy krok:

Zasada jest taka, że im więcej bąbelków, tym fryzura będzie wyglądać bardziej efektownie. Wszystko zależy oczywiście też od długości włosów - im dłuższe, tym większa swoboda ruchu. Ale to wcale nie znaczy, że kobiety z krótkimi fryzurkami nie mogą pozwolić sobie na bubble braid. 

W naszej galerii znajdziecie inspiracje z bąbelkowym warkoczem zrobionym również na włosach o długości do ramion, do szyi. Wygląda równie zjawiskowo! Jesteśmy pewne, że tę fryzurę uda wam się zrobić nawet o poranku przed pracą :).

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 13:57

Zobacz także

Nasze propozycje