Poprzedni artykuł: Z tą fryzurą będziesz królową plaży! Zobacz jak wygląda grzywka choppy... Następny artykuł: Takiego blondu jeszcze nie było! Włosy w odcieniu butterscotch nosi ju...

To nie Photoshop! Taką tęczową opaskę na włosach możesz łatwo zrobić sama

Tęczowe opaski na włosach podbijają Instagram. Aż trudno uwierzyć, że pomysł na stworzenie ich narodził się zupełnie przypadkowo.

O tym, że opaski do włosów wracają do łask pisałyśmy już wcześniej. Ale nie spodziewałyśmy się, że przybiorą również tak szaloną formę! 

Neonowe opaski na włosach

Pomysł malowania opasek to efekt czystego przypadku. Stylista marki Bumble and Bumble – Allen Thomas Wood - miał zamiar stworzyć monochromatyczny look pasujący do makijażu. Ale chyba poniosła go troszeczkę fantazja... :) Dzięki temu na włosach modelek powstały różnorodne ombre imitujące eleganckie zaczesanie. 

Nietrudno dopatrzyć się neonowej zieleni, wyrazistego chabru, a także intensywnego różu czy fioletu. Całość prezentuje się niezwykle barwnie. Multikolorowy gradient przypomina ten namalowany w programie graficznym

Jak zrobić tęczową opaskę na włosy?

Tęczowa opaska na włosy wcale nie jest trudna do zrobienia. Allen Thomas Wood wykonuje ją na gładkich, zaczesanych do tyłu włosach. I tak właśnie najwygodniej będzie osiągnąć widoczny na zdjęciach efekt. Kosmyki powinny być również idealnie proste. Dlatego jeśli masz kręcone włosy, najpierw musisz je odpowiednio przygotować. 

Przyda ci się kartka papieru lub chusteczka. Musisz ją przyłożyć do włosów i przypiąć wsuwkami w taki sposób, aby sprężone powietrze z puszki spray'u koloryzującego, nie podnosiły jej. W ten sposób utworzysz równe linie. Możesz wybrać jeden kolor lub tak jak Allen kilka. Po zrobieniu opaski spryskaj włosy dodatkowo lakierem, aby utrwalić nie tylko kolor, ale również samą fryzurę.

Przetestowałaś jeden z tych spray'ów? Zrób sobie zdjęcie, dodaj je do naszych Looków Wizażanek i oznacz produkt, którego użyłaś. Jesteśmy bardzo ciekawe efektu :).

Zdjęcie główne: Instagram

Zapisz

Zapisz

Tymi lakierami do włosów perfekcyjnie utrwalisz fryzurę:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 07:31

Zobacz także

Nasze propozycje