Poprzedni artykuł: Grube, lśniące i zdrowe włosy możesz mieć za 6 zł! Genialny sposób sły... Następny artykuł: Ten kosmetyk działa jak... błyszczyk do włosów! Takiego blasku jeszcze...

Odwrócone pasemka: dzięki tej technice farbowania, możesz chodzić do fryzjera tylko... co pół roku

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów, pasemka
Odwrócone pasemka mają szansę zdominować fryzurowe trendy. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą rozjaśniać włosów.

Kiedy myślisz o zrobieniu sobie pasemek, zazwyczaj wyobrażasz sobie, że fryzjer będzie przeplatał między sobą coraz to jaśniejsze pasemka, aby nadać fryzurze wielowymiarowości i blasku. Ale trend, który na Instagramie dopiero co zdobywa popularność, nakazuje tworzenie ciemniejszych, a nie jaśniejszych pasemek. Czyżby shadowlights miały zastąpić strandlights?

Metoda rozjaśniania włosów bez niszczenia

Shadowlights to inaczej (o ile dobrze rozumiemy) tonowanie koloru w cieniu. Nie wymaga rozjaśniania lub wymaga niewielkiej korekty z wykorzystaniem dekoloryzacji. Dzięki temu przejście pomiędzy kolorami staje się o wiele bardziej płynne. 

Shadow hair to nowy trend w stylizacji włosów, który naśladuje zeszłoroczne, odwrócone ombre. Ta koloryzacja będzie idealna dla kobiet, które uwielbiają farbować włosy, ale nienawidzą zbyt częstych wizyt w salonie. Można przychodzić do fryzjera nie co 4-6 tygodni, a co 4-6 miesięcy, bo przecież w tej koloryzacji nie istnieje coś takiego jak odrost - wyjaśnia Nikki Ferrara, kolorysta Serge'a Normanta w John Frieda w Nowym Jorku.

Tak, jak mówi Nikki Ferrara, w zeszłym roku bardzo modne było odwrócone ombre, które polegało na farbowaniu górnej części włosów na jasny kolor, a dolnej na ciemny. W tym roku pożyczamy tylko część tego trendu i wykorzystujemy go w tworzeniu odwróconych pasemek. 

Najpierw należy wykonać koloryzację ton w ton, czyli nałożyć farbę o takim samym kolorze jak nasz naturalny. W misce personalizuje się kolor semipermanentnymi farbami i nakłada na poszczególne sekcje przy wykorzystaniu technik babylights oraz balayage. Należy pominąć szczyt głowy, aby zachować naturalny kolor. Poza tym, nie zostawia się też farby na długo - wystarczy od 10 do 15 minut.

Zobacz także:Masz problem z osłabiony i łamliwymi paznokciami? Wiemy, jak się go pozbyć!

Później wystarczy nałożyć jeszcze toner, aby zlikwidować niepożądane odcienie i gotowe. Pół tonu ciemniejsze pasemka stworzą bardzo naturalny efekt i tyle w zupełności wystarczy, aby był widoczny. Nas to przekonuje i rozważamy właśnie, kiedy wybrać się do salonu! :)

Zdjęcie główne: Instagram.com/illdyeforyou

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 03:51

Zobacz także

Nasze propozycje