Poprzedni artykuł: Barette Stacking to największy trend włosowy na 2019 rok! Następny artykuł: Ten błąd z fioletowym szamponem popełnia każda blondynka...

Retrofryzura z lat 70. wraca! Jest zadziorna i bardzo kobieca

Fryzury, , tagi: krótka fryzura, trendy 2019
Na tak krótką fryzurę nie każda kobieta ma odwagę się zdecydować. Ale tak obcięte włosy dodają wiele uroku i nie trzeba ich układać :).

Marilyn Monroe nie była jedyną gwiazdą kina, którą kobiety bezwiednie kopiowały. Mimo że niewątpliwie stała się symbolem seksu i kobiecości, to po piętach deptała jej również Twiggy - jej kompletne przeciwieństwo. Miała wówczas zdecydowanie bardziej zadziorną urodę, a dodatkowo podkreślała ją chłopięcą fryzurą. W dodatku to uczesanie staje się teraz bardzo modne!

Fryzura na Twiggy

Twiggy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Duże sarnie oczy, regularne rysy twarzy i bardzo drobna sylwetka młodziutkiej aktorki stały się ówczesnym kanonem kobiecego piękna. Również charakterystyczny makijaż mocno zwracał uwagę. Na zdjęciu wyżej nietrudno zaobserwować, że bardzo krótko obciętę włosy, gładko zaczesane z grzywką na bok stały się kolejnym znakiem rozpoznawczym. Dlatego w 2019 roku już nie tylko malujemy się jak Twiggy, ale również czeszemy się jak ona. 

Fryzury pixie, podobnie jak boby i loby, od dawna cieszą oko i trzymają się w ścisłej czołówce najgorętszych trendów. Co roku pojawia się też ciekawa wariacja na ich temat, więc nieustanne ewolucje powodują, że te uczesania nigdy nie wychodzą z mody. Tym razem przy krótko obciętych włosach rezygnujemy ze stylizowania ich na żel czy pastę - nie stroszymy, nie układamy "pod włos", ale dla pewności warto kilka razy psiknąć lakierem, aby utrwalić całość.

Świetną inspiracją będzie z pewnością hollywoodzka aktorka, Michelle Williams. Blond piękność od bardzo dawna nosi króciutką fryzurę, a włosy zaczesuje na bok. W bardzo podobnym pixie chodziła kiedyś Rihanna, Scarlett Joahanson czy Charlize Theron.

Zobaczcie w naszej galerii, jak powinna wyglądać fryzura a'la Twiggy

Zdjęcie: Ons.pl 

Zdjęcie główne: ASSOCIATED PRESS/East News

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 14:48

Zobacz także

Nasze propozycje