Poprzedni artykuł: Swędzenie skóry głowy - skąd się bierze? Następny artykuł: Szampon w kostce L'biotica w promocji w Rossmannie

Jak szybko zakręcić włosy? Ten trik z Tik Toka jest hitem

Fryzury, , tagi: kręcenie włosów, TikTok
Włosy można zakręcić bez użycia lokóki czy wałków. Trik z TikToka, który wpadł nam w oko polega na kręceniu włosów na... palec. Jak to zrobić?

Musimy przyznać, że robienie fal na włosach jest zdecydowanie łatwiejsze niż ich zakręcenie. Wiele prób kończy się fiaskiem głównie ze względu na źle dobraną do rodzaju włosów metodę. Na TikToku znalazłyśmy sposób, który nie wymaga użycia papilotów, lokówki czy też wałków. Jest idealny dla kobiet, których włosy mają chociaż odrobinę falowaną strukturę i są podatne na stylizację.

Jak zakręcić włosy?

Do tej pory uważałyśmy, że metoda z butelką i suszarką to najłatwiejszy sposób na zakręcenie włosów. Okazuje się, że istnieje jeszcze łatwiejsza i wcale nie tak czasochłonna jak może się wydawać. Chodzi o zakręcenie włosów na palec, z czym, musimy przyznać, spotykamy się po raz pierwszy. Patrząc jednak na efekty, już teraz wiemy, że warto przetestować ten sposób.

Na czym to polega? Chodzi o wydzielenie niewielkich sekcji włosów, które następnie wyciągamy pod kątem 90 stopni. W połowie ich długości zaczynamy nawijanie. Zobaczcie:

@ritu_goyal1111

I m back with new easy tips

♬ Pitbull Terrier - Die Antwoord

Zła wiadomość jest taka, że ta metoda będzie zdecydowanie łatwiejsza do wykonania na włosach o długości co najmniej do ramion i niezbyt wycieniowanych. Nawijanie będzie łatwiejsze, ponieważ potrzebujcie dość długi odcinek włosów, aby go dobrze skręcić i zablokować rozwijanie pętelką. Brzmi jak czarna magia? Oto plan nawijania włosów na palec:

  1. Bardzo ważne jest dokładne umycie włosów oraz nałożenie na nie stylizatorów. Jeśli wasze włosy są podatne na skręcanie lub falowanie, koniecznie przetestujcie na sobie metodę OMO.
  2. Stylizator nałóżcie na jeszcze delikatnie ociekające włosy i wykonajcie plopping.
  3. Wydzielajcie mniejsze partie włosów - tak jakbyście chciały zaplatać niewielkie warkocze. Zacznijcie z dowolnej strony.
  4. Wyciągnijcie pasmo i mniej więcej w jego połowie przyłóżcie dwa palce skierowane ich zewnętrzną stroną do twarzy. W momencie nawijania musicie obrócić palce tak, aby ich wewnętrzna strona była skierowana finalnie w stronę twarzy.
  5. Końcówką pasma zacznijcie oplatać włosy które znajdują się ponad palcami.
  6. Oplatajcie włosy do momentu aż zostanie wam kosmyk o długości około 10 cm.
  7. Teraz wyciągacie palce z pętelki, a przez nią przekładacie złożony na pół kosmyk. Z pętelki musi wystawać odrobina włosów.
  8. Pozostawiacie włosy do wyschnięcia. Później pociągnijcie delikatnie za wystający z pętelki kosmyk, a pasmo uwolni się ze splotu.
  9. Włosy delikatnie roztrzepcie palcami, aby loki rozbiły się na nieco drobniejsze i wyglądały bardziej naturalnie. 
  10. Utrwalcie fryzurę lakierem.

Jeśli jednak szukacie jeszcze jednego sposobu na niskobudżetowe zrobienie kędziorów, możemy wam polecić robienie loków/fal na opaskę do włosów. Testowałyście kiedyś metodę na palec? A może macie inną sprawdzoną? :)

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2020, 04:49

Nasze propozycje