Poprzedni artykuł: Kozieradka na włosy - jak działa i jak ją stosować Następny artykuł: Włosy wysokoporowate - czym się charakteryzują, jak pielęgnować?

Jak zadbać o włosy w Nowym Roku? Mamy na to sposoby!

Fryzury, , tagi: pielęgnacja włosów, postanowienia noworoczne, włosy
Wprowadź w życie nasze wskazówki, a w przyszłym roku będziesz mogła się pochwalić pięknymi i zdrowymi włosami.

Trendy się zmieniają - jedne szybko odchodzą do lamusa, inne trwają dłużej niż ktokolwiek na początku mógł przypuszczać (któż się np. spodziewał, że silne inspiracje stylistką lat 90. tak mocno zakorzenią się w aktualnej modzie?). Są jednak nurty na tyle uniwersalne, że nie dotyka ich ząb czasu. Tak samo jak nigdy z mody nie wyjdzie klasyczna biała koszula, tak samo zawsze na czasie będą lśniące, zadbane włosy. Jeśli zastawiasz się więc na jaką fryzurę postawić w 2020 roku, to nasza rada jest prosta: nie skupiaj się na cięciu, a na odpowiedniej pielęgnacji i wyborze sprawdzonego sprzętu do stylizacji. 

Jak zadbać o włosy w Nowym Roku?

Punktem wyjścia jak zawsze są domowe zabiegi - maski, odżywki i olejowanie włosów. Najważniejsza jest regularność ich stosowania. Tylko to zapewni odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Gładkie i lśniące pasma nie będą się puszyć ani łamać. A to już podstawa do dalszych zabiegów stylizacyjnych, które wydobędą prawdziwe piękno włosów. Jaki sprzęt będzie do tego najlepszy? Sprawdź nasze propozycje poniżej! 

Najlepsze sprzęty do stylizacji włosów

Proste, lśniące włosy to jedna z tych ponadczasowy fryzur, która sprawdza się niezależnie od okazji. Udowodniła to Rachel Weisz podczas tegorocznej gali oscarowej. Gładkie włosy i modna opaska wyglądały niezwykle elegancko i były idealnym uzupełnieniem jej zjawiskowej stylizacji. Na szczęście dzięki nowoczesnemu sprzętowi taka fryzura jest dla włosów bezpieczna. Wystarczy użyć odpowiedniej prostownicy. Taką właśnie wypuściła na rynkę firma Remington. Zawiera ona ceramiczne płytki z keratyna i olejem migdałowym. Nic dziwnego, że szybko stała się produktem roku według gazety Women's Health. Prostownica Keratin Protect pozwala na uzyskanie prostych i gładkich pasm w zaledwie kilka chwil, przy bezpiecznej dla włosów temperaturze. Wszystko to dzięki technologii, która wykrywa unikalny poziom wilgoci i dostosowuje ciepło do optymalnej temperatury stylizacji. Daje to 3x większą ochronę, mniej uszkodzeń i po prostu zdrowsze włosy. Ze sprzętem takiej jakości możesz prostować je bez obaw!

Pierwszy etap większości stylizacji to oczywiście suszenie włosów. Kiedyś układanie fryzury za pomocą takiego sprzętu mogło je narazić na uszkodzenia. Na szczęście już nie musisz się tym przejmować. Suszarka Keratin Protect została zaprojektowana tak, aby chronić pasma przed zniszczeniami spowodowanymi gorącym powietrzem. Zespół wizaz.pl przetestował sprzęt Remington już dwa lata temu. Co redakcja miała do powiedzenia na temat suszarki? Sprawdziła się znakomicie - włosy były gładkie i lśniące! Pierścień suszarki zawiera keratynę i olej migdałowy, które powoli uwalniają się na włosy podczas stylizowania. Dzięki temu po suszeniu są mocne, zdrowo wyglądające i elastyczne. Wygodny dyfuzor pozwoli na wyczarowanie miękkich fal. Taka fryzura sprawdzi się natomiast na randce, ważnej kolekcji, czy po prostu wtedy, kiedy chcesz dodać sobie odrobinę pewności siebie. 

Masz ochotę na mocniejszy skręt a'la Carrie Bradshaw? Od premiery kultowego "Seksu w wielkim mieście" minęło ponad 20 lat, a ta fryzura jest tak samo na czasie, jak w 1998 roku! Z łatwością możesz ją wykonać z lokówką Remington o średnicy 19-28mm. To urządzenie dzięki grzałce stożkowej umożliwia modelowanie włosów od nasady po końcówki. Jak wszystkie sprzęty z serii Keratin Protcet, robi to bez narażania na uszkodzenie i przesuszenie włosów. Dodatkowo ma aż 5 ustawień temperatury, z których najbardziej polecamy to o nazwie PRO+. Dlaczego? Delikatnie stylizuje w niższej, zdrowszej temperaturze 185ºC. To ważne dla posiadaczek delikatnych i cieńszych włosów. W zestawie rękawica odporna na ciepło, którą można ułatwiać sobie proces stylizacji. Po 60 minutach lokówka automatycznie wyłącza - jest więc podwójnie bezpieczna!

Propozycja dla tych, którzy mają ograniczony czas, to praktyczna suszarko-lokówka marki Remington. Wiele dziewczyn pokochało ten sprzęt za efekt niczym od fryzjera! Pozwala on w wygodny sposób wysuszyć włosy, jednocześnie unosząc je u nasady i podkręcając końce. Dwie szczoteczki termiczne o średnicach 40 i 50 milimetrów nadają efekt w zależności od upodobań. Dzięki mocy 1000W i dwóm poziomom temperatury można szybko wysuszyć włosy. Suszarko-lokówka ma także funkcję zimnego podmuchu dla utrwalenia fryzury. Cały proces modelowania włosów jest niezwykle przyjemny, a co najważniejsze - zdrowy i bezpieczny dla włosów. Wypróbuj sama i zachwycaj w Nowym Roku!

Materiał powstał z udziałem marki Remington

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje