Poprzedni artykuł: Małgorzata Kożuchowska zaszalała z fryzurą! Jest wręcz nie do poznania... Następny artykuł: Przez lata niszczyła włosy prostowaniem. Teraz postawiła na naturalnoś...

Dzięki tej wcierce włosy rosną nawet 12 centymetrów w 3 miesiące! A potrzebne składniki masz w domu

Fryzury, , tagi: porost włosów
To najlepszy i chyba najbardziej skuteczny sposób na zapuszczanie włosów, jaki kiedykolwiek widziałyśmy. Efekty mówią same za siebie!

Vlogerka Prachi, która ma indiańskie korzenie, pokazała rodzinny przepis na zapuszczenie włosów. A chyba każda kobieta, która kiedykolwiek próbowała to zrobić wie, jak trudne jest to zadanie. Ale czy mikstura składająca się wyłącznie z naturalnych składników może sprawić, że kosmyki zaczną rosnąć szybciej nawet o 30-40 procent? Efekty, które pokazała Prachi jasno wskazują na to, że tak.

Wcierka, której przepis przechodzi z pokolenia na pokolenie w rodzinie Prachi, to chyba najbardziej holistycznie działający kosmetyk.

Ludzie pytają mnie częto, jakim cudem moje włosy tak szybko rosną. Każdemu zawsze odpowiadam w ten sam sposób. Mówię, że to indiański sekret, którego nauczyłam się od mamy, która nauczyła się tego od swojej mamy - mówi Prachi.

Wcierka DIY na porost włosów

Do przygotowania wcierki potrzebujemy oleju kokosowego, olejku rycynowegokapsułek z witaminą Eliści aloesu oraz miseczki, w której wymieszamy ze sobą wszystkie składniki. Zaczynamy od przecięcia rośliny na pół oraz nacięcia jej w środku nożem. Z liści zacznie wydobywać się jeszcze więcej żelu. Teraz zacznij nimi nacierać skórę głowy aż wykorzystasz cały miąższ.

Następnie w miseczce połącz ze sobą łyżkę olejku rycynowego z 1/2-2 łyżkami oleju kokosowego. Później nakłuj igłą kapsułkę witaminy E i wyciśnij jej zawartość do mieszaniny. Teraz miseczkę włóż do pojemnika wypełnionego gorącą wodą. Nigdy nie podgrzewaj tych substancji na ogniu, ani też nie wkładaj do mikrofalówki. 

Po pięciu minutach receptura powinna być już wystarczająco ciepła. A teraz rozsiądź się wygodnie w fotelu lub na kanapie i zanurz w olejkach palce, a następnie zacznij wcierać je w skórę głowy :).

To bardzo ważny etap, ponieważ poprawia ukrwienie skóry głowy, co pobudza włosy do wzrostu - tłumaczy Prachi.

Efekty stosowania indiańskiej wcierki

Ten rytuał warto wykonywać wieczorem, bo kiedy skończysz wcierać olejki, powinnaś zapleść włosy w warkocz i położyć się spać. Z tego co mówi Prachi można wywnioskować, że pierwsze efekty zauważysz dość szybko.

Na nagraniu nie zdradziła, jak często sama stosuje wcierkę, ale jej wierni naśladowcy podpowiadają, że dla osiągnięcia najlepszych rezultatów warto robić to na początku dwa razy w tygodniu przez miesiąc, a później przez kolejne dwa miesiące raz w tygodniu.

Próbowałam tej metody na porost włosów tak, jak tłumaczyła Prachi. I to zadziałało! W ciągu trzech miesięcy moje włosy urosły 10-12 centymetrów! Wcierkę stosowałam najpierw dwa razy w tygodniu przez miesiąc, a później raz w tygodniu przez dwa miesiące. To sprawiło, że włosy stały się bardzo zdrowe i mocne. Moi znajomi nie mogli się nadziwić temu, jak szybko stały się tak długie. Zanim zaczęłam stosować wcierkę, kosmyki sięgały do zapięcia od biustonosza. Teraz sięgają bioder! - komentowała jedna z fanek Prachi.

Chyba pora przetestować działanie tej wcierki na własnych włosach! :)

Lubisz testować wcierki do włosów? Koniecznie sprawdź te:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 09:03

Zobacz także

Nasze propozycje