Poprzedni artykuł: Wizażanki przetestowały nowość od L'Oréal Paris Elseve – Olejek-w-Krem... Następny artykuł: 10 najciekawszych nowości włosowych

Włosy elektryzujące się zimą – jak sobie z tym radzić?

Już niebawem zima, poza coraz mniejszą ilością słońca i coraz bardziej mroźnymi porankami, czeka nas również wiele dość przyziemnych, ale na dłuższą metę uciążliwych niedogodności urodowych związanych z tą porą roku. Jedną z nich są elektryzujące się zimą włosy. Sprawdźcie, jak sobie z tym skutecznie radzić!
Włosy elektryzujące się zimą – jak sobie z tym radzić?

Włosy elektryzujące się zimą

Włosy elektryzują się jesienią i zimą najdokuczliwiej przede wszystkim z winy ogrzewania w pomieszczeniach i noszenia okryć głowy. Na nadmierne elektryzowanie może również wpływać nieodpowiednia pielęgnacja  - używanie szczotek z metalowymi ząbkami, grzebieni z tworzyw sztucznych, tarcie włosów zwykłymi ręcznikami, suszenie gorącym powietrzem czy niedostateczne nawilżanie włosów.  

Sposoby na elektryzujące się włosy:

Odpowiednie nawilżanie włosów

Podstawowym sposobem na elektryzowanie się włosów jest dbanie o ich nawilżenie. Przesuszenie włosów najczęściej powoduje elektryzowanie, dlatego do codziennej pielęgnacji warto włączyć intensywnie nawilżające odżywki, ale także maski i olejowanie. Dociążone i dogłębnie nawilżone włosy nie będą się puszyć ani elektryzować.

Nawilżanie powietrza

Włosy będą się mniej elektryzować, gdy zadbamy o poziom nawilżenia w mieszkaniu – kupując nawilżacz powietrza lub rozwieszając wilgotne ręczniki na kaloryferach. Jeśli to czapki powodują nadmierne elektryzowanie można wypłukać je płynie zmiękczającym tkaniny lub delikatnie spryskać od wewnątrz sprayem zapobiegającym elektryzowaniu.

Odpowiednie czesanie i suszenie

Najlepiej odstawić grzebienie i szczotki z metalowymi ząbkami, a do czesania wybrać szczotki z naturalnym włosiem lub Tangle Teezer. Stosowanie takich szczotek nie tylko zadziała antystatycznie, ale również wpłynie na wygładzenie włosów. Jeśli codziennie używamy suszarki lub prostownicy, warto zainwestować w sprzęty w funkcją jonizacji, a włosy suszyć wyłącznie używając chłodnego nawiewu powietrza.

Używanie kosmetyków antystatycznych

Jeśli włosy uporczywie się elektryzują i większość domowych sposobów okazuje się nieskuteczna, można im pomóc (przede wszystkim doraźnie) właściwymi kosmetykami. Na rynku znajdziemy  szeroki wybór kosmetyków o działaniu anti-frizz, utrzymujących równowagę elektrostatyczną – począwszy od szamponów i odżywek, aż po balsamy i spraye, kończąc na lakierach długotrwale zapobiegających elektryzowaniu i puszeniu się włosów.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 sierpnia 2019, 19:18

Nasze propozycje