Poprzedni artykuł: Żeby ochronić się przed koronawirusem powinnaś częściej myć włosy. Spr... Następny artykuł: Kate Middleton ma nową fryzurę. Księżna zdecydowała się na grzywkę na...

Wpadka na TikToku z obcinaniem grzywki w domu. Jak tego nie robić?

Fryzury, , tagi: grzywka, TikTok
Zły wybór nożyczek i złe miejsce obcięcia włosów sprawiły, że ta dziewczyna z TikToka będzie musiała zapuszczać włosy miesiącami...

Użytkowniczka kryjąca się na TikToku pod nazwą @fameles, sięga po nożyczki do cięcia papieru, łapie za kosmyk włosów i ucina go tuż przy brwiach. Niestety efekt jest daleki od jej oczekiwań, bo włosy sterczą nad czołem niczym natapirowane. Jaki błąd popełniła?

Jak nie obcinać grzywki w domu?

Samodzielne obcięcie grzywki jest prostsze niż nam się wydaje, ale zdecydowanie odradzamy robienie tego w sposób, który możecie zobaczyć poniżej:

@females

Don't try this at home @kaylin_thomas ##JustAddGlitter##fyp##goviral

♬ original sound - females

Pierwszym krokiem do uniknięcia takiej niespodzianki po obcięciu włosów, jest używanie profesjonalnych nożyczek. Nożyczki do papieru nie są wystarczająco ostre, a samo ostrze jest zbyt grube. To sprawia, że końcówki włosów są stępione, co z kolei może powodować ich rozdwajanie się i oczywiście złe układanie. W sieci znajdziecie mnóstwo modeli, które nie kosztują kilku tysięcy, a które świetnie sprawdzą się przy domowych rewolucjach na głowie. 

TikTokerka z filmiku powyżej wybrała też zbyt małą sekcję włosów i nie zachowała prostej zasady trójkąta. Ta z kolei jest niezbędna, aby nie uzyskać efektu sterczących pasm, jak to stało się w jej przypadku. Złotą zasadą jest też obcięcie odpowiedniej długości. Jeśli macie wątpliwości czy ucinacie włosy w odpowiednim miejscu, przesuńcie nożyczki odrobinę niżej. 

Tak powinno wyglądać prawidłowe podcięcie grzywki w domu:

@thatpineapplegirl

WHAT DID I DO ##hair##haircut##fyp

♬ The Box - Roddy Ricch

Zdarzyło wam się obcinać samodzielnie grzywkę? Mamy nadzieję, że zrobiłyście to zgodnie z instrukcją i obyło się bez przykrych niespodzianek :).

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 marca 2020, 21:05

Nasze propozycje