Poprzedni artykuł: Zielone włosy – skąd się bierze zielony odcień i jak się go pozbyć? Następny artykuł: Szampon dodający objętości Klorane Włókna Lnu kupisz w promocji

Modne fryzury 2020: Kim Kardashian promuje zwierzęce wzorki

Wzorki na włosach Kim Kardashian wzbudziły ogromne zainteresowanie jej fanów. Cętkowany print wygląda obłędnie i co najważniejsze - nie jest trudny w uzyskaniu.

Nowa fryzura Kim Kardashian jest dziełem Chrisa Appletone'a, który od lat dba o jej włosy. Stylista współpracuje również z włoską marką Davines, która jest słowem-kluczem w tym temacie. To właśnie dzięki innowacyjnemu narzędziu marki Davines, czyli szablonowi o nazwie Imprinter, fryzura celebrytki mogła zamienić się raz w cętki, a raz w skórę węża.

Co to jest imprinting?

Imprinting jest autorską metodą koloryzacji włosów opracowaną przez międzynarodową gwiazdę fryzjerstwa - Angelo Seminarę. Farbowanie wykonuje się przy użyciu specjalnego narzędzia - "imprintera". To matryca, w której został wycięty konkretny wzór. Ograniczeniem jest tutaj tak naprawdę wyobraźnia. Imprinter stwarza nam wiele możliwości - począwszy od cętek, piór bażanta, skóry węża aż po piegi na włosach.

Jak wykonuje się imprinting?

Nazwa może i brzmi skomplikowanie, ale uzyskanie wzorku wcale nie jest takie trudne. Fryzjer układa włosy na panelu, przykłada matrycę ze wzorem, a później aplikuje farbę. Można również po prostu spryskać wybrane pasmo spray'em o intensywnym kolorze, który pozwoli jeszcze bardziej je wyróżnić. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na tymczasową koloryzację.

Jak tłumaczy nam Katarzyna Budzikowska-Kuraś, trener Davines, właścicielka salonu Studio 84 w Jeleniej Górze, koloryzację z wykorzystaniem imprintera można wykonać na dwa sposoby:

  • W miejscach mniej eksponowanych, na włosach "od spodu" - mamy wpływ na to czy pokazujemy namalowany wzór, czy nie. Można go też odsłonić dzięki odpowiedniemu upięciu czy podczas codziennego przeczesywania włosów dłonią. Taka koloryzacja świetnie sprawdzi się u kobiet, które w pracy muszą zachować bardziej formalny wygląd.
  • Fryzjer może także wykonać koloryzację na całej głowie, również na zewnętrznych partiach włosów, dzięki czemu wzory będą widoczne cały czas.

Klientka sama może określić, na których partiach włosów chce mieć widoczny wzór – czy na wszystkich włosach czy np. na pasmach, jaki efekt kolorystyczny chce uzyskać. Za każdym razem otrzymujemy niepowtarzalny efekt końcowy - dodaje Katarzyna Budzikowska-Kuraś.

Komu pasuje imprinting?

Nasza ekspertka przekonuje, że koloryzacja techniką imprintingu daje wspaniałe efekty na włosach długich, jednak tworzy także bardzo fajne wzory na włosach krótszych. Katarzyna Budzikowska-Kuraś odradza natomiast wykonywanie wzorków od nasady włosów. Kiedy zaczną pokazywać się odrosty, może to wyglądać nie najlepiej.

Nie da się ukryć, że siostry z klanu Kardashian-Jenner spopularyzowały wiele trendów, które obecnie budują świat mody i urody. Mimo że o imprintingu mówiło się już kilka lat temu, zainteresowanie wzorkami na włosach rośnie właśnie teraz. Motywy różnych printów znalazły się również w naszym Trendbooku 2020. Mamy zatem nadzieję, że sesja zdjęciowa Kim Kardashian i dzieło Chrisa pozwolą wypromować tatuaże na włosach.

Podoba wam się taki efekt? :)

Zdjęcie główne: Instagram.com/chrisappleton1

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 01:24

Nasze propozycje