Poprzedni artykuł: TREND: brokat na włosach i przedziałku Następny artykuł: Sprawdź, czy wygrałaś zestaw kosmetyków DermoFuture dla swojego mężczy...

Fakty i mity na temat wpływu temperatury na kondycję włosów

Fryzury, , tagi: remington, suszarka do włosów, lokówka do włosów, prostownica do włosów
Faktem jest, że ciepło powoduje zniszczenia, szczególnie w zewnętrznej warstwie włosów, czyli w łuskach. Jak więc dbać o włosy i jakich preparatów używać, by cieszyć się zdrową i piękną fryzurą? Wokół tematu wpływu temperatury na kondycję włosów krąży wiele stereotypów. Nie zawsze jednak warto im wierzyć.
remington

1. Używanie suszarki

Mit: Naturalne wysychanie włosów jest dużo lepsze niż traktowanie ich suszarką.

remington

Fakt: Naturalne wysychanie włosów może powodować dużo zniszczeń w kompleksie błony komórkowej (CMC). Jest to część włosa, w której znajdują się proteiny, lipidy i kwasy tłuszczowe. Ten międzykomórkowy cement jest odpowiedzialny za wiązanie łusek, czyli sprawia, że włókna włosów są sprężyste i mocne. Jeżeli decydujemy się na spanie „z mokrą głową”, to musimy zdać sobie sprawę, że przygniecione włosy będą miały dłuższy kontakt z wodą. Może spowodować to rozpad CMC i pogorszenie kondycji naszych włosów.

Włosy należy suszyć szybko i w odpowiedni sposób. Trzeba pamiętać, że nawiew suszarki powinien być letni, w żadnym wypadku gorący. O wyborze najlepszego sprzętu do suszenia włosów, powinno zadecydować to, czy ma on funkcje jonizacji, chłodny nawiew i regulację temperatury. Suszarka PROtect z najnowszej kolekcji marki Remington, oprócz wymienionych funkcji, posiada technologię ThermoCare, dzięki której włosy są suche w krótszym czasie i z wykorzystaniem mniejszej ilości ciepła. Suszenie włosów w odległości nie mniejszej niż 15cm od głowy, zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, domyka łuskę włosów i sprawia, że są one gładsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

2. Prostowanie wilgotnych włosów

Mit: Prostowanie na mokro sprawia, że efekt gładkich włosów utrzymuje się dłużej.

remington

Fakt: Prostowanie wilgotnych włosów w bardzo wysokiej temperaturze sprawia, że włosy dosłownie się gotują. Włosy poddawane takim „zabiegom” szybko stają się porowate i kruche. Bezpiecznym sposobem na długotrwały efekt prostej tafli zdrowych włosów jest używanie prostownicy PROtect Remingtona. Urządzenie posiada technologię HydraCare, która dla naszych włosów oznacza 68% mniej zniszczeń w porównaniu z innymi prostownicami. Chłodna mgiełka otula pasma i sprawia, że podczas prostowania nagrzewają się one w mniejszym stopniu. Dzięki połączeniu optymalnej temperatury z systemem HydraCare nasze włosy stają się nawilżone. Efekt idealnie wyprostowanych włosów prezentuje się także dużo lepiej, kiedy są one zadbane i zdrowe.

3. Środki termoochronne a ochrona przed wysoką temperaturą

Mit: Nałożenie na włosy dużej ilości preparatów termoochronnych, sprawia, że są one bezpieczniejsze.

remington

Fakt: Oczywiście, należy chronić włosy przed wysokimi temperaturami. Jednak zbyt duża ilość środków do stylizacji może nadmiernie je obciążyć. Bazą większości preparatów termoochronnych jest alkohol, który wpływa na szybsze odparowanie wody z włosa, ale także negatywnie działa na nasze włosy.

Jak zwykle, najważniejszy jest umiar i wybór odpowiednich urządzeń do stylizacji. Jeżeli lubisz siebie w kręconych włosach, powinnaś wypróbować lokówkę PROtect. Jej powłoka pokryta jest keratyną, olejkiem arganowym i olejkiem z orzeszków makadamia. Są to naturalne składniki termoochronne. Dzięki powłoce Advanced Ceramic włosy owijają się wokół lokówki swobodnie i bez plątania, a loki są błyszczące i zdrowe bez użycia zbędnych preparatów do stylizacji.

Zaintrygowały Cię produkty z kolekcji PROtect? Weź udział w konkursie Remington i wygraj cały zestaw z tej serii! Na zwycięzców czekają również eleganckie torebki ulubionej projektantki celebrytek – Sabriny Pilewicz oraz dwuosobowy wyjazd na Fashion Week w Paryżu!

Aby powalczyć o te atrakcyjne nagrody wystarczy kupić jeden z produktów marki Remington, zarejestrować się na stronie www.wygrajfashionweek.pl i dokończyć zdanie: „Czuję się piękna, gdy...”. Konkurs trwa do 31 grudnia. Dodatkowo każda osoba, która weźmie udział w promocji, otrzyma gwarantowany prezent: praktyczny i elegancki ręcznik-turban, który delikatnie odsącza wodę z włosów oraz może być wykorzystany przy maskach lub olejowaniu.

remington

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje