Poprzedni artykuł: Wizażanki polecają ten szampon, odżywkę i maskę: "Nawet fryzjerka była... Następny artykuł: Patrycja Wieja z "Projekt Lady" jest nie do poznania - zmieniła fryzur...

Zagęszczanie włosów – która metoda jest najlepsza?

Fryzury,
,
, tagi: zagęszczanie i przedłużanie włosów, zagęszczanie włosów metody
Zagęszczanie włosów to szybki oraz skuteczny sposób na bujną i gęstą fryzurę. Sprawdźcie, która metoda najlepiej sprawdzi się u was - zagęszczanie włosów na microringi, klipsy, metoda kanapkowa, ultradźwiękowa czy keratynowa.

Zagęszczanie włosów, w zależności od metody, różni się trwałością, ceną, naturalnością efektu oraz wpływem na kondycję naszych włosów. Zabiegi doczepiania pasm nie należą do najtańszych, ceny zaczynają się od 500 złotych, a kończą nawet na 2000-3000 złotych. Opinie dotyczące zagęszczania włosów są bardzo podzielone, niektórzy są zachwyceni efektem, inni podkreślają, że zabieg bardzo niszczy włosy.

zagęszczanie włosów

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów to przyczepianie pasm na ringi, klipsy lub taśmę, a także sczepianie pasm metodą ultradźwiękową i keratynową.

Zagęszczanie włosów na microringi

Metoda fryzjerska to najbardziej popularny sposób na zagęszczenie włosów. Polega ona na doczepianiu włosów syntetycznych lub naturalnych za pomocą microringów, czyli małych, najczęściej miedzianych obręczy. Jest to metoda zagęszczania włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. Pasma wyglądają bardzo naturalnie, a miejsce łączenia jest właściwie niewidoczne.

Zagęszczanie włosów na klipsy

To najprostsza i najtańsza metoda zagęszczania włosów. Dodatkowym atutem jest to, że kosmyki można odpiąć w każdej chwili, a nawet trzeba w przypadku mycia głowy oraz na noc. To rozwiązanie polega na dopięciu włosów za pomocą małych spinek. Mogę być one nieco widoczne, szczególnie przy jasnych i cienkich włosach.

Metoda kanapkowa

Zagęszczanie włosów metodą hairtalk, czyli kanapkową polega na doklejeniu silikonowych taśm do wybranych pasm przy samej skórze głowy. Dzięki temu, że kosmyki nie są przyczepiane do pojedynczych pasm, lecz do całych partii, naturalne włosy nie są obciążone. To świetny wybór dla posiadaczek cienkich i delikatnych pasm. Nie sprawdzi się w przypadku, jeśli lubimy często spinać włosy.

Metoda ultradźwiękowa

To rozwiązanie jest bardzo trwałe, a sztuczne włosy utrzymują się nawet przez pół roku. Kosmyki sczepiane są na zimno za pomocą ultradźwięków. Łączenie jest bardzo małe i niewidoczne. Minusem jest to, że dość trudno ściągnąć włosy i może to prowadzić do ich zniszczenia.

Metoda keratynowa

Jest to metoda doczepiania włosów na ciepło, w której sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny. Zabieg wykonuje się za pomocą zgrzewarki w temperaturze około 170°C lub pistoletu w temperaturze 70°C. Minusem tej metody jest to, że trzeba często ją odnawiać, bo łączenia przesuwają się w dół razem ze wzrostem włosa. Jest to rozwiązanie dosyć trwałe, kosmyki utrzymują się przez 3-4 miesiące.

Zobacz także: Zagęszczanie włosów metodą oczyszczania - jak działa i jak się czesać?

Zagęszczanie włosów - cena

Cena zagęszczania włosów zależna jest od wybranej metody oraz lokalizacji salonu. Wybierając metodę kanapkową, trzeba się liczyć z kosztem od 500 do 2000 złotych, w zależności od ilości i rodzaju pasm. Metody keratynowa i ultradźwiękowa są jeszcze droższe- w tym przypadku trzeba wydać od 800 do 2500 zł. Zdecydowanie tańsze są microringi i klipsy, za które zapłacimy 500-800 złotych. Nieco trwalsza metoda, czyli metoda kanapkowa będzie o około 100 złotych droższa.

Zagęszczanie włosów - opinie

Poniżej znajdziecie opinie z naszego forum z wątku o zagęszczaniu włosów, które dotyczą różnych metod uzyskania gęstej i bujnej fryzury.

Ja mam zagęszczone włosy. Bardzo dobrze mi się je nosi. Z tym że moja fryzjerka zrobiła pewien trik, aby wyglądały one naturalnie. Podzieliła pasemko na pół i w ten sposób nie da się pozna, gdzie jest mój włos, a gdzie nie mój. Włosy takie nosze średnio 4 miesiące. Jeśli chodzi o cenę, to nie jest to tania metoda. Ta, którą ja stosuje, to jakaś tam najnowsza za pomocą ultradźwięków (co nie pali włosów). Za jedno podzielone pasemko płace 11 zł. - iness.m

Raz doczepiałam sobie te pasemka i więcej już tego nie zrobię!! Jak poszłam do fryzjera, powiedział mi, że to nie niszczy włosów itp., a co się okazało, ze te sztuczne pasma są zgrzewane z moimi i po ciągnięciu pasemek połowa moich została własnie w tych zgrzewach tragedia! - ma-li-na

Moje pierwsze przedłużenie włosów odbyło się wtedy, jak miałam praktycznie najjaśniejszy blond z możliwych, a więc wiadomo, włosy przesuszone, łamiące się końcówki itd. Po zdjęciu przedłużonych włosów moje włosy były krótsze o min. 7-8 cm od pierwotnych (...) Ostatnio przedłużałam włosy po raz 3 i po zdjęciu ich, a przed założeniem nowych, przyjrzałam się dokładnie moim włoskom i stan ich był znaaaacznie lepszy niż ten sprzed przedostatniego przedłużania. (...) przedłużanie i zagęszczanie -owszem, ale jeśli nie masz włosów naprawdę zniszczonych bądź znacznie rozjaśnianych - Blondie24

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 lipca 2020, 01:01

Nasze propozycje